no-img
سایت دانلود مقاله , دانلود مقاله ,داک لونو

پیشینه پژوهش نظریه های انگیزه پیشرفت - سایت دانلود مقاله , دانلود مقاله ,داک لونو


سایت دانلود مقاله , دانلود مقاله ,داک لونو

ادامه مطلب

پیشینه پژوهش نظریه های انگیزه پیشرفت
zip
آوریل 25, 2017

پیشینه پژوهش نظریه های انگیزه پیشرفت


مبانی نظری و پیشینه پژوهش نظریه های انگیزه پیشرفت(فصل دوم پایان نامه)

دسته بندی : عمومی » مبانی نظری 


دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق انگیزه پیشرفت(فصل دوم) در 21  صفحه در قالب wordd , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

مشخصات محصول:
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

کاربردهای مطلب: 
منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی 

قسمتهایی از مبانی نظری و پیشینه پژوهش:

انگیزه پیشرفت
در قرن جدید با پیشرفت سطح رفاه بشر، شاید دیگر مسائلی مانند نیازهای زیستی نتواند محرک نیرومندی برای به جریان انداختن زندگی بشر باشد و حالتی از پوچی و بیهودگی در حال گسترش است. بنابراین اگر بتوانیم افراد جامعه را به سوی زندگی ای بهتر سوق دهیم، یعنی این نگرش که باید در تمام مراحل زندگی هدفی برای پیشرفت خود داشته باشیم و در واقع انگیزه پیشرفت ایجاد کنیم، می‌توانیم بسیاری از مشکلات روانی را کاهش دهیم. این مسئله در روانشناسی مثبت نگر  حتی به عنوان یک روش درمانی مورد توجه قرار گرفته است. بگونه ای که به فرد می‌آموزند که در هر موقعیتی حتی وقایع ناگوار زندگی به دنبال فرصت‌های ایجاد شده باشد، نه این که در جریان افکار منفی خودکار  خود گرفتار شود. در روانشناسی مثبت نگر، پیشرفت هدف نیست بلکه منظور اصلی ایجاد هدف در زندگی است (کورِی، ساتویندر و ادواردو ، 2010). البته این که فرد خود را گرفتار ملاک‌های رقابتی اجتماعی کند کار درستی نیست، پیشرفت باید با توجه به ملاک‌های فردی و برای تامین نیاز به شکوفایی فرد باشد و فرد باید بیاموزد که بیشتر بر مبنای انگیزه‌های درونی خود رفتار کند تا در صورت عدم موفقیت از مسیر پیش رفت باز نماند (کوهن، فریدریکسون، برون و کان وی ، 2009).
در مورد انگیزه پیشرفت تعریف‌های مختلفی ارائه شده است بنا به تعریف ویلدر  (1989) این انگیزه عبارت است از میل و اشتیاق یا تلاش و کوششی که افراد برای رسیدن به هدفی یا تسلط بر امور، افراد یا اندیشه‌ها  و دستیابی به یک معیار متعالی از خود نشان می‌دهند. بر اساس تعریفی دیگر، انگیزه پیشرفت سائقی برای پیشی گرفتن از دیگران، دستیابی به پیشرفت با توجه به ملاک‌های مشخص و تلاش جهت کسب موفقیت است (روبینز ، 1993). همچنین، گیج و برلانیر (1992) انگیزه پیشرفت را به صورت یک میل یا علاقه به موفقیت کلی یا موفقیت در زمینه فعالیت خاص تعریف کرده اند. بسیاری از محققین عقیده دارند که انگیزه پیشرفت یکی از صفات شخصیتی نسبتا پایدار است که منشا بسیاری از رفتارهاست. افراد از نظر داشتن انگیزه پیشرفت با هم متفاوتند. برخی دارای انگیزه پیشرفت بالا هستند و برای به دست آوردن موفقیت و دستیابی به هدف‌های خود تلاش می‌کنند و برخی دیگر انگیزه پیشرفت پایینی دارند (اتکینسون، 1966).

نظریه‌های انگیزش پیشرفت
نظریه تولمن 

تولمن  معتقد بود که رفتار هدفمند است. به عنوان مثال، افراد همیشه برای رسیدن به مکان‌های خاصی رانندگی می کنند یا این که آن‌ها همیشه برای رفتن به مکان خاصی از منزل خارج می شوند. وقتی که هدف مورد نظر به دست آمد، رفتار نیز متوقف می شود. علاوه بر این، رفتار شامل شناخت  و دانش  نیز می باشد. افراد برای رسیدن به هدف های خود به میزان زیادی به فرضیه ها  و انتظارت خود وابسته اند. به عنوان مثال، یک کتاب‌دار وقتی که قفسه کتابخانه را جستجو می کند، این جستجو از فرضیه ها یا انتظارات خاصی ناشی می شود. کتابدار می داند کجا را بگردد و می‌داند هنگامی‌که آنجا را بگردد چه چیزی خواهد یافت. در مورد اهداف مورد نظر برای انگیزه پیشرفت نیز، فرد بر اساس فرضیه ها و انتظارات، میزان تمایل خود را تنظیم می کند زمانی که فرضیه او این باشد که به امکان زیاد می تواند در کالج نمره الف باشد و توانایی این کار را دارد و پیش بینی می کند که در صورت مطالعه مناسب، این هدف دست یافتنی است، در او این تمایل ایجاد می شود که خود را وارد چالشی  برای نمره الف شدن کند. اما در صورتی که او میزان توانایی خود را پایین تر از این هدف در نظر بگیرد یا تصور کند که ممکن است به صورت ناعادلانه ای نمره دهی انجام می شود انگیزه ای برای پیش رفت در مرتبه علمی‌خود در کلاس انجام نمی دهد (به نقل از پانگ ، 2010)
اصطلاحاتی که تولمن برای هدف و شناخت به کار برد، به ترتیب «خواست » و «انتظار » می‌باشند. خواست ها از نیازهای بدنی  مانند گرسنگی، تشنگی، میل جنسی، خواب و درد سرچشمه می گیرند. منظور از هدف، تمایل برای به دست آوردن یک پدیده محیطی است که بتواند خواست بدن را ارضا کند. انتظارات زمانی ایجاد می شوند که افراد قصد دارند پدیده‌هایی را جستجو کنند که خواست هایشان را ارضا کنند. منظور از شناخت، نقشه شناختی  اکتسابی فرد است در مورد این که چه چیزی در محیط به چه چیزی می انجامد. جستجو های محیطی برای پدیده‌هایی که خواست ها را ارضا می کنند تصادفی نیستند، بلکه همواره انتظارت آن ها را هدایت می کنند (به نقل از پانگ، 2010).

نظریه لوین 
دیدگاه لوین  در زمینه انگیزش، همانند دیدگاه تولمن، فرد را به عنوان یک ارگانیسم هدف گرا در نظر می  گیرد. فرد همیشه به چیزی نزدیک یا از آن دور می شود و آن چیزی که باعث نزدیک شدن یا دور شدن فرد می شود نیاز  است. نیازها نه تنها از خواست های بدنی ایجاد می شوند بلکه از خواست های روانی هم نشأت می گیرند. نیازها، قصدها را به وجود می آورند. به عنوان مثال، نیاز به یک جفت کفش نو، قصد رفتن به فروشگاه را به وجود می‌آورد. وقتی که قصد ایجاد شد، به دنبال آن تنش نیز ایجاد می‌شود تا این که آن تنش از طریق رفتار پایانی (رفتار گرایشی یا رفتار اجتنابی) کاهش یابد. سازه شناختی لوین، جاذبه  بود، که منظور ارزش مثبت یا منفی  پدیده‌های محیطی برای فرد است. به عبارت دیگر، موضوعات جالب و کاهش دهنده تنش، جاذبه مثبت و موضوعات تهدید کننده و تنش زا، جاذبه منفی پیدا می کنند. بنابراین می‌توان برای افزایش انگیزش پیشرفت احساس نیاز به پیشرفت را در افراد افزایش داد تا آنها با کاهش تنش ناشی از آن تلاش خود را افزایش دهند. (برونستین، 2010).
در زندگی اجتماعی نیز بسیاری از نیازها، نیازهای اکتسابی است اینکه یک فرد جایزه نوبل دریافت کند در بسیاری از دانشمندان تنش بسیار زیادی ایجاد می‌کند و آنها را وا می‌دارد که به میزان زیاد و برای سالیان زیاد تلاش کنند، این در حالی است که گرفتن چنین جایزه ای هیچ یک از نیازهای زیستی آنها را تامین نمی‌کند و در بسیاری موارد تامین نیازهایی مانند خواب و استراحت را نیز مختل می‌کند. در واقع عامل تعیین کننده میزان تنش ایجاد شده است. در هدف‌های مختلف موجود، هدفی که تنش بیشتری ایجاد می‌کند رفتار انسان را به سمت خود جهت می‌دهد (برونستین، 2010).

پژوهش‌های صورت گرفته در داخل و خارج کشور
    خلیلی آذر  (1386) در مطالعه ی خود با عنوان مقایسه هوش هیجانی دانش آموزان تیزهوش و عادی و رابطه ی آن با پیشرفت تحصیلی بیان داشت که بین هوش هیجانی دو گروه تفاوت معنی داری وجود دارد و هوش هیجانی نیز با عملکرد تحصیلی دانش آموزان در رابطه است.  
    پیرخائفی و همکاران (1386) در پژوهشی با عنوان مقایسه خلاقیت و هوش دانشجویان رشته‌های مختلف تحصیلی بیان داشتند که بین میانگین خلاقیت و هوش دانشجویان رشته‌های مختلف تفاوت معنی داری وجود دارد.
    تمنایی فر و گندمی‌(1390) در مطالعه ای با عنوان رابطه انگیزه پیشرفت با پیشرفت تحصیلی در دانشجویان بیان کردند که بین انگیزش و پیشرفت تحصیلی رابطه معنی داری وجود دارد. و میانگین نمرات انگیزش پیشرفت در دانشجویان دختر و پسر با هم تفاوت معنی داری وجود دارد به این صورت که انگیزه پیشرفت دختران بیشتر از پسران است.

فهرست مطالب مبانی نظری و پیشینه پژوهش نظریه های انگیزه پیشرفت(فصل دوم پایان نامه) به شرح زیر می باشد:
انگیزه پیشرفت
2-2-2- انواع انگیزه پیشرفت
2-3- نظریه‌های انگیزش پیشرفت
2-3-1- نظریه تولمن 
2-3-2- نظریه لوین 
2-3-3- دیدگاه مک کللند 
2-3-4- نظریه دسی در زمینه انگیزش
2-3-5- دیدگاه نیکولز
2-3-6- الگوی هدف گرایی دویک در انگیزه پیشرفت در یادگیری
2-3-7- نظریه اندرو
2-3-8- دیدگاه نظریه مثبت نگر
2-4- پیشایندهای انگیزه پیشرفت
2-4-1- پیامدهای انگیزه پیشرفت
پیشینه تجربی مربوط به متغیرهای پژوهش حاضر
2-11-1- پژوهش‌های صورت گرفته در داخل و خارج کشور
منابع فارسی
منابع لاتین

چیزی که این فایل را با بقیه فایل ها متمایز کرده است قابل ویرایش بودن و آماده پرینت بودن آن می باشد تا خریدار از خرید خود کاملا راضی باشد.

توضیحات: پرداخت توسط همه کارتهای عضو شتاب در درگاه بانک پاسارگاد امکان پذیر است. شما پس از خرید (مبانی نظری و پیشینه نظری پژوهش نظریه های انگیزه پیشرفت(فصل دوم)) سریعآ لینک دانلود در اختیارتان قرار می گیرد و می توانید آن را دانلود کنید. 


نکته: شما می توانید هرگونه سوال را با مسئول پژوهش نگین فایل در میان بگذارید
..

دسته بندی: عمومی » مبانی نظری

تعداد مشاهده: 50 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.doc

فرمت فایل اصلی: docx

تعداد صفحات: 21

حجم فایل:108 کیلوبایت

 قیمت: 9,900 تومان 
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.  پرداخت و دریافت فایل
  • راهنمای استفاده:
    مناسب جهت استفاده کلیه پژوهشگران

  • محتوای فایل دانلودی: 
    در قالب فایل word و قابل ویرایش با زبان فارسی 

موارد مشابه:

لینک منبع و پست :

[PDF]اول ﻓﺼﻞ ﻛﻠﻴﺎت ﭘﮋوﻫﺶ

ganj.irandoc.ac.ir/articles/download_sparse/527528

ذخیره شده

ﻫﺎي اوﻟﻴﻪ ﻣﻚ ﻛﻠﻠﻨﺪ ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت زﻳﺎدي در ارﺗﺒﺎط ﺑﺎ ﻣﺎﻫﻴﺖ و اﺛﺮات اﻧﮕﻴﺰه ﭘﻴﺸـﺮﻓﺖ ….. ﻓﺼﻞ دوم. ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮي و ﭘﻴﺸﻴﻨﻪ ﭘﮋوﻫﺶ … در اﻳﻦ ﻓﺼﻞ اﺑﺘﺪا ﭘﮋوﻫﺸﮕﺮ ﺑﻪ ﺗﺸﺮﻳﺢ ﺗﻌﺎرﻳﻒ و ﻧﻈﺮﻳﻪ ﻫﺎي ﻣـﺮﺗﺒﻂ ﺑـﺎ ﻣﺘﻐﻴﺮﻫـﺎي ﺧﻮدﭘﻨـﺪاره.

بررسی تأثیر آموزش به روش یادگیری در حد تسلط بر …

ganj.irandoc.ac.ir/articles/607629

ذخیره شده

مشابه

آزمودنی ها به پرسشنامه های پیشرفت تحصیلی، خودپنداره تحصیلی دلاور و … و همچنین بهبود خودپنداره تحصیلی مثبت و انگیزش پیشرفت دانش آموزان می شود. 2-1) مقدمه: فصل دوم به پیشینه و مباحث نظری و نیز پژوهش های انجام شده اختصاص یافته است که …

رابطه بین انگیزه‌ پیشرفت، منبع کنترل، خودپنداره و …

jinev.iaut.ac.ir/article_521683_112318.html

ذخیره شده

هدف از این پژوهش بررسی رابطه بین انگیزه پیشرفت، منبع کنترل، خودپنداره و پیشرفت تحصیلی در … انگیزه دارای نظریههای متعددی است. یکی از …. پیشینه پژوهش:.

[PDF]راﺑﻄﻪ ﺑﻴﻦ اﻧﮕﻴﺰه ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ – SID

www.sid.ir/fa/VEWSSID/J_pdf/22613901303.pdf

ذخیره شده

مشابه

ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ در ﻣﻮرد ﻧﻈﺮﻳﻪ اﻧﮕﻴﺰش ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ را اداﻣﻪ داد و ﺷﺮاﻳﻄﻲ را ﻛﻪ اﻓﺮاد در آن ﻣﻮﻓﻖ ﺑﻪ ﺗ ….. ﻫﺎي اﻧﮕﻴﺰه ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ وﻣﻨﺒﻊ ﻛﻨﺘﺮل و ﺧﻮدﭘﻨﺪاره در ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ ﺗﺤﺼﻴﻠﻲ. ﭼﻘﺪر اﺳﺖ ؟ ﭘﻴﺸﻴﻨﻪ ﭘﮋوﻫﺶ. : ﺟﺮﻧﺴﺘﺪ و. ﻛﻮ. 1. ) 1980 (.

دانلود پیشینه تحقیق و پژوهش درباره پیشرفت تحصیلی – …

www.iranprojhe.com/پیشینه…/682-دانلود-پیشینه-تحقیق-و-پژوهش-درباره-پیشر…

ذخیره شده

۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ه‍.ش. – دانلود پیشینه تحقیق و پژوهش درباره پیشرفت تحصیلی: در این پژوهش تلاش بر … بین انگیزه پیشرفت تحصیلی با اضطراب رایانه دانشجویان … می توانید تا یکسال از بین فایل های سایت تعداد 15 فایل word را به دلخواه انتخاب و دانلود کنید: فایل های سایت عبارتند از: 2000 فایل مبانی نظری روانشناسی و مدیریت و.

[PDF]اي داﯾﻤﻨﺸﻦ ﺑﺮ اﻧﮕﯿﺰه ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ و ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ ﺑﺎزي راﯾ – فصلنامه علمی – …

ictedu.iausari.ac.ir/article_4417_1786c8f42eb9729923a5eda3a98cff4f.pdf

ذخیره شده

توسط صالح صدق پور – ‏2013 – ‏مقالات مرتبط
ﯿﻨﻪ رﯾﺎﺿﯽ ﺑﺎﻋﺚ اﻓﺰاﯾﺶ اﻧﮕﯿﺰه اﺟﺘﻨﺎﺑﯽ ﻣﯽ. ﮔﺮدد . روش ﻣﺒﺘﻨﯽ ﺑﺮ ﺑﺎزي ر اﯾﺎﻧـﻪ. اي ﺑـﺎ. ﺗﻮﺟـﻪ. ﺑـﻪ ﭘﯿﺸـﯿﻨﻪ … Berliner, 1997. ). ﭘﮋوﻫﺶ. ﻫﺎي اﻧﺠﺎم ﮔﺮﻓﺘﻪ و ﻧﻈﺮﯾﻪ. ﻫﺎ ﺑﺮ اﯾـﻦ اﯾـﻦ اﻣـﺮ دﻻﻟـﺖ دارد ﮐـﻪ ﭘﯿﺸـﺮﻓﺖ.

بررسی عوامل موثر بر انگیزش پیشرفت تحصيلي دانشجویان …

www.dr-hashemi.com/index.php?newsid=164

ذخیره شده

مشابه

موضوع: طرح هاي پژوهشي انجام شده نويسنده: administrator تاريخ: 14 دي 1389 بازديدها: 19382 …. پژوهش هاي انجام شده در زمينه انگيزه پيشرفت نشان داده اند که افراد از لحاظ …. شايد يکي از راههاي درک مفهوم انگيزش، پي بردن به مفاهيم نظريات انگيزش باشد.

مقاله رابطه ی انگیزه ی پیشرفت با پیشرفت تحصیلی – …

mehranjon20.blogfa.com/post/7

ذخیره شده

مشابه

۷ تیر ۱۳۹۱ ه‍.ش. – انگيزه پيشرفت:در اين پژوهش براي سنجش انگيزه پيشرفت از آزمون مداد كاغذي چند جوابي سنجش انگيزه پيشرفت (MPPT ) استفاده شد. … پيشينه تحقيق … تحصیلی نظریه نیاز به پیشرفت است که علاوه براختصاص پژوهش های زیادی …

مبانی نظری و پیشینه پژوهش برای انگیزش پیشرفت …

termeakhar.com/tag/مبانی-نظری-و-پیشینه-پژوهش-برای-انگیزش-پ/

ذخیره شده

مشابه

تعداد صفحات: 125. تعداد منابع: 63. تعداد فصل: 5. پرسشنامه: دارد (پرسشنامه انگيزه پيشرفت هرمنس و پرسشنامه سبك هاي فرزندپروري). فايل اس پي اس اس: دارد.

انگیزه پیشرفت – آفتاب

www.aftabir.com › مقالات › علمی و آموزشی › آموزش و پرورش

ذخیره شده

مشابه

۲۶ اردیبهشت ۱۳۸۸ ه‍.ش. – یکی از عوامل انگیزشی جانداران نیاز ها و سائق های حاصل از آنها می باشد. …. چندین پژوهشگر این نظر را که افراد شخصیت پیشرفت گرا را درونی می سازند رها کرده اند. … نظریه مک کللند …. کرلینجر (۱۹۶۶، به نقل از فرج زاده ۱۳۸۰، همان) با بررسی پیشینه پژوهش‌های مربوط به انگیزش به این نتیجه دست یافت که بین نیاز به …

تحقیق بررسی رابطه انگیزه پیشرفت ،سطح سواد ،شغل و …

bankmaghale.ir/تحقیق-بررسی-رابطه-انگیزه-پیشرفت-،سطح-س/

ذخیره شده

اهداف پژوهش ۷ تعاریف: الف)تعاریف مفهومی ۸ ب)تعاریف عملیاتی ۹. فصل دوم : پیشینه پژوهش( نظری و تجربی) الف) پیشینه نظری انگیزش رفتار ۱۱ نظریه‌های انگیزش …

مقالات مشاوره و راهنمایی – انگیزه تحصیلی

pishromarivan.blogfa.com/post-30.aspx

ذخیره شده

مشابه

تاريخ : دوشنبه پنجم بهمن ۱۳۸۸ | 15:4 | نویسنده : ریبوار کارگر … همچنين انگيزش به پيشرفت ارتباط دارد و هر دو وسيله و هدف پيشرفتهاي تربيتي …. نظريه‌هاي پژوهش.

[PDF]ﻓﺼﻞ ﺩﻭﻡ ﻱ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮﻱ ﻭ ﭘﻴﺸﻴﻨﻪ ﭘﮋﻭﻫﺶ

www.iausdj.ac.ir/research/DocLib14/شاهو%20معاذنژاد/PDF/فصل%20دوم.pdf

ذخیره شده

مشابه

ﻣﺤﺮﻙ ﺩﺭ ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﺑﺎ ﻫﺪﻓﺶ ﺑﺎﺷﺪ ﻭ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺍﻧﮕﻴﺰﻩ ﻻﺯﻡ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﻱ ﺩﻧﺒﺎﻝ ﻛﺮﺩﻥ ﻫﺪﻑ ﺭﺍ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ … ﭘﮋﻭﻫﺶ ﻫﺎﻱ. ﻳﻚ ﺣﻘﻴﻘﺖ ﻫﻤﻴﺸﻪ ﺑﻪ ﭼﺸﻢ ﺧﻮﺭﺩﻩ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺁﻥ ﺍﻳﻦ ﻛﻪ ﺗﻨﻬﺎ ﺯﻥ. ﻫﺎﻱ ﺟﻮﺍﻥ ﺑﺪﻭﻥ ﺑﺮﻧﺪ ﺗﺮﺟﻴﺤﻲ ﺩﺭ ﻣﻘﻮﻟﻪ ﻫﺪﻑ ﻫﻤﻮﺍﺭﻩ ﺗﺤﺖ. ﺍﺛﺮﺍﺕ ….. ﺑﺎﻳﺪ ﺍﺯ ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ ﻫﺎﻱ ﻓﻨﺎﻭﺭﻱ ﺗﺸﻜﺮ ﻛﺮﺩ، ﺩﺭ ﺯﻣﺎﻥ ﻛﻨﻮﻧﻲ ﻣﺮﺩﻡ ﻣﻲ ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﺍﺯ ﻣﺠﺮﺍﻱ ﺭﺳﺎﻧﻪ ﻫﺎﻱ ﺳﻨﺘﻲ …

مقایسه رابطه سرسختی روان شناختی با انگیزه پیشرفت در …

1001daneshjo.ir/رابطه-سرسختی-روان-شناختی-با-انگیزه-پیش/

ذخیره شده

مشابه

جامعـه آمـاري تحقیـق را کلیـه دانـش آمـوزانمقطع متوسطه شاخه نظري شهرستان هاي … کلید واژه ها: سرسختی روان شناختی، انگیزه پیشرفت، دانش آموزان شهري و روستایی، جنسیت. …. بـا نگـاهی گـذرا بـه تـاریخ کشـورهاي صـنعتی پیشـرفته درمی یابیم که این …

فصل دوم ,پیشینه پایان نامه ,ادبیات پژوهش,مقاله,پرسشنامه

payaname.sellfile.ir/prod-219033-ارتباط+میان+تصویر+بدن،خودکارآمدی+و+انگیزه+…

ذخیره شده

سر فصل های پروژه مورد نظر: … 2-14 تعریف انگیزش،انگیزش پیشرفت ،انگیزه پیشرفت تحصیلی … 2-14-1-3-2-1 کاربرد نظریه ی انسان گرایی در آموزش و پرورش.

[PDF]362 K – پژوهش مدیریت آموزش کشاورزی

itvhe.areo.ir/article_100988_79b65ea3c68e11b4438790a3009b9708.pdf

ذخیره شده

۲۳ مهر ۱۳۹۳ ه‍.ش. – یادگیری شناختی، یادگیری فراشناختی، انگیزه پیشرفت تحصیلی، دانشجویان کشاورزی کلید واژه ها: … از مهم ترین نظریه های تبیین کننده انگیزه ی پیشرفت. و موفقیت …. و بــا بررســی پیشــینه پژوهــش هــای موجــود و پــس از طــی.

[PDF]ﺭﺍﺑﻄﻪ ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ ﺗﺤﺼﻴﻠﻲ، ﺍﻧﮕﻴﺰﻩ ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ، ﻫﻮﺵ ﻫﻴﺠﺎﻧﻲ – مجله روان شناسی و …

https://jpsyedu.ut.ac.ir/article_19031_49e5d3343eb027ee7e514ade4fbb7932.pdf

ذخیره شده

توسط لواسانی – ‏2007
ﺗﺎﺭﻳﺦ ﺩﺭﻳﺎﻓﺖ. /۳. ۱۲. /. ۱۳۸۳. –. ﺗﺎﺭﻳﺦ. ـﺗـﺄ. ﻳﻴﺪ. ۸. /۲/. ۱۳۸۵. ﺩﺭ ﺍﻳﻦ ﭘﮋﻭﻫﺶ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﭘﻴﺶ ﺑﻴﻦ ﻫﺎﻱ ﺳﻦ ، ﺟﻨﺴﻴﺖ ، ﺭﺗﺒﻪ ﺗﻮﻟﺪ ، ﻫﻮﺵ ﻫﻴﺠﺎﻧﻲ ، ﺍﻧﮕﻴﺰﻩ ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ ، ﻭﻳﮋﮔﻲ ﻫﺎﻱ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ ،. ﻣﺪﺭﺳﻪ ﻭ ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ ﻫﺎﻱ … ﻫﺎﻱ ﺩﺍﻧﺶ ﺁﻣﻮﺯﺍﻥ ﻣﺸﺨﺺ ﮐﻨﻴﻢ . ﺑﺮﺟﺴﺘﻪ ﮐﺮﺩﻥ. ” ﻧﻈﺮﻳﻪ ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ. ” ﺍﺯ ﻣﻬﻢ ﻫﺎﻱ ﺩﻳﮕﺮ ﭘﮋﻭﻫﺶ ﮐﻨﻮ. ﻧﻲ. ﺍﺳﺖ . ﺩﺭ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﺍﺣﺘﻤﺎﻻ.

[DOC]زمینه اجتماعی انگیزه پیشرفت – پروژه بیست – پروژه ، مقاله ، …

www.prozhebist.ir/…/بررسی-شیوه-های-فرزند-پروری-برانگیزه-پیشرفت-تحصیلی-د…
بررسی شیوه های فرزند پروری برانگیزه پیشرفت تحصیلی دانشجویان …. امید است این پژوهش در راستای تبیین نظری و ارتقاء بهداشت و سلامت روان دانشجویان منجر گردد. … پژوهش هایی که در باره انگیزه پیشرفت در محیط های آموزشی انجام گرفته نشان …… مطالعات نشان می دهند که والدین با پیشینه و زمینه فرهنگی متفاوت، در درون یک جامعه …

: انگیزه پیشرفت – دانشنامه رشد

daneshnameh.roshd.ir › جامعه و علوم اجتماعی › روان شناسی › روان شناسی رشد

ذخیره شده

انگیزه پیشرفت عبارت است از نیروی انجام دادن خوب کارها نسبت به استانداردهای … فلسفی انگیزش; نظریات انگیزش پیشرفت; نظریات شناختی در انگیزش; هیجان …

مبانی نظری و پیشینه پژوهش برای انگیزه پیشرفت … – …

www.razavisport.ir/…/مبانی%20نظری%20و%20پیشینه%20پژوهش%20برای%20انگ…

ذخیره شده

۲۹ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. – دانلود پایان نامه بررسی رابطه بین سبک های فرزند پروری با انگیزش پیشرفت و پیشرفت تحصیلی دانشجویان دانشگاه پیام نور. پایان نامه …

دی ۱۳۹۱ – dadajan.bologfa.com – blogfa.com

www.dadajan.blogfa.com/1391/10

ذخیره شده

فهرست مطالب: موسيقي درماني و كاهش هورمون هاي استرس زا و تأثير موسيقي بر كاهش افسردگي sad … ادبیات و پیشینه تحقیق; کاربردهای موسیقی درمانی; مزایای موسیقی درمانی; پژوهش هایی که در این زمینه … بیشینه نظری … خاستگاه های انگیزه پیشرفت

پیشرفت تحصیلی|پایان نامه|پروپوزال|مقاله انگلیسی|ترجمه …

parsproje.com/component/search/?searchword=پیشرفت%20تحصیلی…exact

ذخیره شده

مشابه

AD55- تاثیر آموزش های پیش دبستانی بر میزان پیشرفت تحصیلی دانش آموزان …. تعریف نظری پیشرفت تحصیلی فصل دوم – ادبیات و پیشینه تحقیق پیشینه …. OL192 -بررسی رابطة تحقیق و پژوهش و افزایش انگیزه و پیشرفت تحصیلی در …

[PDF]پژوهشنامه آموزشي ، شماره 120 دي ماه 1389 – پژوهشگاه مطالعات …

rie.ir/uploads/pajoheshnameh120.pdf

مشابه

نگاهي كاستي جويانه به پژوهش هاي انجام شده در حوزه آموزش فني و حرفه اي – دكتر احد نويدي …. بردارد و انگيزه بسياری از نيروهای متخصص خود را در اين بخش تقويت كند. … از مقوله طرح های تحقيقاتی دور می شويم و پا به وادی مطالعات نظری و تحليلی می نهيم، شاهد تحركی نه …. جامعه آموزش و پرورش از مهمترين عوامل موثر در پيشرفت همه جانبه است.

روان‌شناسی – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/روان‌شناسی

ذخیره شده

مشابه

می‌توان گفت پیشینه روان‌شناسی از تمام نظام‌های علمی موجود قدمت بیشتری دارد. … تأکید این روان‌شناسی بر نظریه پدیدار شناختی تجارب انسانی بوده و در … ظهور فناوری رایانه‌ای نیز به پیشرفت استعاره عملکرد ذهنی به پردازش اطلاعات کمک نمود. … در یک دامنه فرضی تحقیق مجاز انجام گردد، پژوهش از طریق پروتکل‌های آزمایشیدنبال می‌شوند.

مقایسه اثربخشی روش تدریس – مرکز آموزش عالی شهید دکتر …

ayat.cfu.ac.ir/fa/12784

ذخیره شده

مشابه

۳ خرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. – 2-4-5-نظریه های یادگیری 107 … 2-4-7- پیشینه پژوهش در خارج از کشور 124 ….. روش های تدریس در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان، ایجاد انگیزه و …

[DOC]دریافت فایل

ghonoodi.ir/Download.aspx?did=56

ذخیره شده

منبع اصلی تولید اطلاعات و دانش جدید حاصل فعالیت های پژوهشی است. … به این مرحله ” مرور پیشینه پژوهش ” می گویند. …. یک نظریه مجموعه ای از بدیهیات، قوانین و فرضیه هایی است که چیزی را در باره واقعیت قابل مشاهده تبیین می نماید. …. برای مثال، در تحقیقی با عنوان“ رابطه میان انگیزش، منبع کنترل، و پیشرفت تحصیلی دانشجویان …

[PDF]دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران – فصلنامه تحقیقات روانشناختی

qpr1.iauctb.ac.ir/Files/Journal/1_2012-06-05_08.32.14_Ravanshenasy%206.pdf

مشابه

ﻣﻘﺎﻻت ﻣﺮوری از ﻧﻮﯾﺴﻨﺪﮔﺎن ﻣﺠﺮب و ﺻﺎﺣﺐ ﻣﻘﺎﻻت ﭘﮋوﻫﺸﯽ در زﻣﯿﻨﻪ ﻣﻮرد ﺑﺤﺚ ﭘﺬﯾﺮﻓﺘﻪ ﻣﯽ. ﺷﻮﻧﺪ . -4 … ﺷﺎﻣﻞ ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﭘﮋوﻫﺶ و ﻧﻈﺮﯾﻪ. ﻫﺎی ﻣﺮﺑﻮط … ﻫﺎی ﺗﻔﮑﺮ و اﻧﮕﯿﺰش ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ ﺑﺎ ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ رﯾﺎﺿﯽ در داﻧﺶ.

بررسي نظريه هاي انگيزش :: مقاله در راهكار مديريت

www.mgtsolution.com/olib/642520766.aspx

ذخیره شده

مشابه

امتياز : تاريخ به‌روزرساني : 15/04/1387 … در تمام تحقیقات انگیزش هنوز جایگاه تنبيه و تشویق به عنوان انگیزه های بسیار …. نظریه‌های محتوایی از توصیف «هست» و «نیازها» صحبت می کنند و نظریه پردازان محتوایی …. عوامل ذاتی مانند پیشرفت، شناخت یا داشتن شهرت، ماهیت کار، مسئولیت، ترقی و رشد با رضایت شغلی ارتباط دارند.

انگیزش و یادگیری – خبرگزاری فارس

www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910817000351

ذخیره شده

مشابه

۲۰ آبان ۱۳۹۱ ه‍.ش. – برخلاف نظریه های رفتاری، روان شناسان شناختی انگیزش را پاسخی در … که پژوهش های بسیاری را به خود اختصاص داده، نیاز به پیشرفت یا انگیزة …

پرتال جامع علوم انسانی – روانشناسی

www.ensani.ir/fa/5500/default.aspx

ذخیره شده

مشابه

«اندیشه های نوین تربیتی» بهار 95. 1; 2; 3. ادبیات · اقتصاد · تاریخ …. نظریه خودیابی راجرز’نظریه معنی درمانی فرانکل و روانشناسی رولومی را میتوان جزو جریان اول شمرد و … هدف این پژوهش، بررسی رابطه میان انگیزه پیشرفت و خوش بینی و روشن ساختن رابطه میان … همچنین دو مؤلفه «گرایش به پیشرفت» و «پشتکار» از مؤلفه های انگیزه …

تأثیر انگیزه بر پیشرفت رفتار افراد – بانک پایان نامه و …

www.iran-doc.com/مقاله-های-رایگان/360-تأثیر-انگیزه-بر-پیشرفت-رفتار-افراد

ذخیره شده

مشابه

پیشینه مطالعاتی (85) … انگیزه های ناآشکار (implicit) و آشکار (explicit) مستقیماً در پیش بینی رفتار نقش دارند. … اکثر پژوهش ها جهت تعیین این مسئله که آیا انواع مختلف انگیزه در رفتارهای متفاوت با محیط مشابه نتیجه خواهند داد یا نه ناتوان … نظریه ارزشمندی خود در انگیزه پیشرفت (Self-Worth theory in achievement motivation)

انگیزه پیشرفت هرمنس,TMA,پیشرفت تحصیلی,دانلود …

farsravan.com/shop/index.php/softwares-نرم-افزارها/tma

ذخیره شده

هرمنس (۱۹۷۷) برمبنای دانش نظری و تجربی موجود درباره نیاز به پیشرفت و با بررسی پیشینه پژوهش های مربوط به موضوع نیاز به پیشرفت ، این پرسشنامه را ساخته …

کافی نت دانشجویان – بررسی عوامل مؤثر بر انگیزه پیشرفت …

4223682.blogfa.com/post-1342.aspx

ذخیره شده

مشابه

کافی نت دانشجویان – بررسی عوامل مؤثر بر انگیزه پیشرفت دانشجویان دانشگاه آزاد – … نگاهی بر نظریه ساختار بندی آنتونی گیدنز …. پژوهش های انجام شده نشان داده اند که افراد دارای انگیزه پیشرفت زیاد در انجام کارها ازجمله یادگیری …. درپژوهشی تحت عنوان” پیشینه اجتماعی، انگیزش پیشرفت ، خوش بینی و سلامت” به این نتیجه رسید …

فناوری آموزشی – نقش انگيزش در اموزش و يادگيري

leilabakhtiary.blogfa.com/post-7.aspx

ذخیره شده

مشابه

شناسايي مفهوم انگيزش و آگاهي از انگيزه هاي مختلف و تاثير آنها بر فرايند يادگيري دانش ….. بنا به نظریه اتکینسون(1657)،افرادی که دارای انگیزش پیشرفت قوی هستند در …. درباره تاثير انگيزش بر يادگيري پژوهش هاي زيادي انجام گرفته است. ….. آموزان گزارش مطالب دروسی مانند تاریخ به صورت نمایش زنده ،و هر تدبیر دیگری که دانش …

فلفل – اضطراب و پیشرفت تحصیلی بین دانش آموزان

felfeljoon.blogfa.com/post-167.aspx

ذخیره شده

مشابه

طبق نظريه هاي رفتاري اضطراب پاسخ شرطي به يك محرك معين است بنا به … عوامل ، متعددي چون هوش ، معلومات ، انگيزش و وضعيت عاطفي و هيجاني ، محيط مدرسه ، روش تدريس و . … وايت (1) 1960 كوين و همكاران 1983 با مرور پيشينه تحقيقات انجام شده در ارتباط با … هدف پ‍‍‍ژوهش حاضر آن است كه رابطه ميزان اضطراب با پيشرفت تحصيلي دانش …

[DOC]دریافت فایل – دانشگاه صدا و سیما

iribu.ac.ir/sitepics/gallery/104802160413.docx

ذخیره شده

مشابه

در واقع دغدغه ذهنی پژوهشگر پس از یک دهه فعالیت تجربی در رادیو و مصاحبه‌های … براي پيشينه تحقيق، که به منظور دستيابي به مطالعات و تحقيقات انجام شده در زمينه …. چنانكه يادآوري شد توسعه مطبوعات با پيشرفت سوادآموزي و تحصيلات مدرسه‌اي رابطه ….. در مورد نظريههاي مربوط به مخاطب همچون دسته‌بندي مخاطبان در منابع مختلف انسجام و …

[DOC]به نام خداوند بخشاینده مهربان – دانشگاه علوم پزشکی ارتش

eprints.ajaums.ac.ir/2016/1/thesis%20dr%20yazdani%20edited.doc

ذخیره شده

مشابه

توسط یزدانی – ‏2013 – ‏مقالات مرتبط
بررسی رابطه ویژگی های شخصیتی سرسختی و تاب آوری با موفقیت تحصیلی در دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ارتش در سال ۱۳۹۱ … فصل 2: زمینه و پیشینه تحقیق …. ابزار مورد استفاده در این پژوهش شامل 3 پرسشنامه که اولین پرسشنامه ،پرسشنامه …. از آنجا که کارآمدی نظام آموزشی به پیشرفت تحصیلی(Achievement) فراگیران …

[DOC]چکیده

www.dl.payaname.com/uploads/1462236961.doc

ذخیره شده

مشابه

هدف این پژوهش مقایسۀ انگیزه پیشرفت تحصیلی بین دانشجویان دو دانشکدۀ علوم …. نگاه به تاریخ ایران نشان می دهد که دانشجویان به عنوان قشر جوان ، فعال ، تحصیل کرده …. مفهوم انگیزش در هر یک از نظریه ها به صورت مفاهیم و سازه های اختصاصی از قبیل …

[PDF]تاثیر انگیزش درونی وبرونی درمحیطهای مختلف

iicmo.com/uploads/khezri.pdf

ذخیره شده

ارتقاء مرتبه ندارند. چه عواملی بر. انگیزش پیشرفت شغلی كاركنان تاثیر مثبت ومنفی بر جای می گذارد؟ … پيشينه تحقيق. چارچوب نظري تحقيق …. اما نظریه های تقویتی بر روابط بین نیازهای درونی فرد و نتایج و پاسخ مملوس تم. ركز دارند مانند تقویت …

[PPT]روش تحقيق

www.resv.hums.ac.ir/uploads/method.ppt

ذخیره شده

مشابه

روش تحقيق پيشرفته … تحقيق نظري (pure)، كاربردي(applied ) و راهبردي( strategic). … و پديده ها ونظريه پردازی, وبالاخره توليد دانش و بررسی نظريه تحول تاريخ است. …. مطالعة كارهاي تحقيقي ديگران و ارتباط دادن آنها با علايق و انگيزه هاي ديگر خود. 3.

مبانی نظری و پیشینه پژوهش – ترم آخر

termeakhar.persianblog.ir/tag/مبانی_نظری_و_پیشینه_پژوهش

ذخیره شده

مشابه

دانلود پایان نامه های استاندارد مدیریت، روانشناسی، مشاوره، علوم اجتماعی … عنوان پایان نامه: بررسی رابطه بین سبک های فرزند پروری با انگیزش پیشرفت و پیشرفت …

انگيزه پيشرفت – روزنامه آفرینش

afarineshdaily.ir/afarinesh/News.aspx?NID=51993

ذخیره شده

مشابه

۲۶ مرداد ۱۳۸۸ ه‍.ش. – يکي از مهم ترين نظريه هاي مورد استفاده پژوهشگران روانشناسي پرورش در انگيزش تحصيلي نظريه نياز به پيشرفت است که علاوه براختصاص پژوهش …

[PDF]ﻓﻬﺮﺳﺖ ﻣﻨﺪرﺟﺎت

libepl.um.ac.ir/parameters/libepl/filemanager/fehrest79.pdf

ذخیره شده

ﺗﺎرﯾﺨﭽﻪ ﻣﻄ. ﺎﻟﻌﻪ اﻧﮕﯿﺰش. 10. 2-4 . ﻧﻈﺮﯾﻪ ﻫﺎي اﻧﮕﯿﺰش در راﺑﻄﻪ ﺑﺎ آﻣﻮزش و ﭘﺮورش. 13. 2-4 -1 . ﻧﻈﺮﯾﻪ رﻓﺘﺎري. (. رﻓﺘﺎر ﮔﺮاﯾﯽ. ) … ﻧﻈﺮﯾﻪ اﻧﮕﯿﺰش ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ. 25. 2-6 . اﺟﺰاي ﮐﻠﯿﺪي ﻧﻈﺮﯾﻪ … اﻫﺪاف ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ. 31. 2-7 -4 . ﺟﻨﺒﻪ ﻫﺎي اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ اﻧﮕﯿﺰه. 32. 2-8 . ﺟﻨﺒﻪ ﻫﺎي ﻣﺨﺘﻠﻒ اﻧﮕﯿﺰه ﺧﻮاﻧﺪن. 33. 2-9. ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﭘﮋوﻫﺶ. 35.

پیشینه پژوهش و تحقیق

pishineh.blog.ir/

ذخیره شده

مشابه

۲۷ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. – هدف از این سامانه پیشینه تحقیق یا ادبیات تحقیق، ارائه مشاوره انجام و یا آماده سازی … پایان نامه های خارجی جهت پیشرفت در زمینه مبانی نظری و پژوهشی.

[PDF]۲/ ﺳﺮﻣﻘﺎﻟﻪ ۳ / ﺭﺍﺑﻄﻪ ﺧﻮﺩﻛﺎﺭﺁﻣﺪﻱ ﺑﺎ ﺍﻧﮕﻴﺰﻩ ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ/ ﻣ – سایت مجلات رشد

www.roshdmag.ir/Roshdmag_content/media/Magazine2/fa/2010/10/179.pdf

ذخیره شده

ﻣﻬﺮﻧﻮﺵ ﻋﺒﺎﺳﻴﺎﻥ ﻓﺮﺩ، ﺩﮐﺘﺮ ﻫﺎﺩﯼ ﺑﻬﺮﺍﻣﯽ ۳ / ﺭﺍﺑﻄﻪ ﺧﻮﺩﻛﺎﺭﺁﻣﺪﻱ ﺑﺎ ﺍﻧﮕﻴﺰﻩ ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ/. ﺻﺪﺭﺍﷲ ﺧﺴﺮﻭﻱ، ﺍﻣﻴﺮ … ﺁﺫﺭ ﻣﺘﻴﻦ۲۱/ ﺗﺎﺯﻩ ﻫﺎﻱ ﭘﮋﻭﻫﺶ/ ﺗﺄﺛﻴﺮ ﻣﺪﺍﺧﻠﻪ ﻫﺎﻱ ﺭﻭﺍﻥ ﺷﻨﺎﺧﺘﻲ…/. ﺍﺑﻮﺍﻟﻔﻀﻞ ﻧﻔﺮ۲۲/ … ﺗﺎﺭﻳﺦ ﻋﻠﻢ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﻳﯽ ﻭ ﻣﺸﺎﻭﺭﻩ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺟﻬﺎﻥ، ﻭ. ﮐﺸﻮﺭ ﺧﻮﺩﻣﺎﻥ ….. ﺗﺮﺟﻤﻪ ﻱ ﻋﻠﻲ ﺍﻛﺒﺮﺳﻴﻒ،ﻧﻈﺮﻳﻪ ﻫﺎﻱ ﻳﺎﺩﮔﻴﺮﻱ. ﺗﻬﺮﺍﻥ، ﻧﺸــﺮ ﺩﻭﺭﺍﻥ …

[DOC]مشاهده و دانلود مقاله بررسی عوامل مختلف در رابطه با کاهش …

maliat.org/…/مقاله-بررسی-عوامل-مختلف-در-رابطه-با-کاهش-انگیزه-کارکنان-اداره-کل-…

ذخیره شده

مشابه

بررسي عوامل مختلف در رابطه با كاهش انگيزه کارکنان اداره کل امور مالیاتی جنوب استان …. و فرضيه هاي موجود بر روي اين موضوع را بررسي كرديم و پيشينه اين مساله را مورد … ما پيشرفت و توسعه در هر جامعه را منوط به كارائي و راندمان سازمان هاي آن جامعه مي‌دانيم. …. اهداف كلي پژوهش حاضر شناسايي عوامل موثر بر كاهش انگيزه پرسنل اداره کل امور …

[PDF]تحقیق مبانی نظری وپیشینه مبانی رضایت شغلی و مفاهیم

www.moshaver.me/sites/default/files/atriclefiles-142-1432819387.pdf
مبانی نظری و پیشینه تحقیق. گروه مشاوران … ز انگيزه. هاي افراد نيز. سرچشمه مي. گيرد، اولين بار توسط مورس. مطرح شد . براي … محيط كار بر سطح انگيزش آنها. بر، ….. رضايت، پيشرفت و ثبات در شغل را مبتني بر همگوني شخصيت و محيط وي مي داند .).

ایران محتوا نظریه مک کللند

www.irancontents.com/ShowSeason.aspx?id=12959

ذخیره شده

۲۳ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. – وی انگیزه پیشرفت را تا حد زیادی مسئول رشد و توسعه اقتصادی جوامع می … در پژوهشی درخصوص ارتباط شیوه های فرزند پروری با انگیزه پیشرفت و …

انگيزش و يادگيری | اسلام و پژوهش‌هاي تربيتي

eslampajoheshha.nashriyat.ir/node/6

ذخیره شده

مشابه

۶ شهریور ۱۳۸۹ ه‍.ش. – برخلاف نظريه هاي رفتاري، روان شناسان شناختي انگيزش را پاسخي در … كه پژوهش هاي بسياري را به خود اختصاص داده، نياز به پيشرفت يا انگيزة …

[PDF]ﺴﺘﺎن زﻣ / ﭼﻬﺎرم ﺷﻤﺎره / ﺷﺸﻢ ﺳﺎل ، ﭘﮋوﻫﺶ ﻧﺎﻣﻪ ﻋﻠﻮم اﺟﺘﻤﺎ 1 – Journals

journals.iau-garmsar.ac.ir/soc/library/upload/article/af_635929324-6.pdf

ذخیره شده

مشابه

ﺳﻨﯽ، رﺷﺪ و ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ ﺳﺎزﻣﺎن را ﺑﻪ دﻧﺒﺎل دارد و اﮔﺮ ﺷﻨﺎﺧﺖ درﺳـﺖ و دﻗﯿﻘـﯽ وﺟـﻮد داﺷـﺘﻪ ﺑﺎﺷـﺪ. ﻣﺪﯾﺮان ﻣﯽ …. ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿﻖ. در ﺗﺤﻘﯿﻘﯽ ﺑﺎ ﻋﻨﻮان راﺑﻄﻪ اﻧﮕﯿـﺰه و ﺑﻬـﺮه وري ﻧﯿـﺮوي اﻧﺴـﺎ. ﻧﯽ در ﺳـﺎزﻣﺎن ﺗﺮﺑﯿـﺖ ﺑـﺪﻧﯽ ﻣﺴـﺌﻠﻪ. ﺑﻬﺮه …. ﻧﻈﺮﯾﻪ. ﻫﺎي اﻧﮕﯿﺰش. در ﺳﺎل. 1970. ، ج . پ ﮐﻤﭙﻞ و ﻫﻤﮑﺎراﻧﺶ ﺗ. ﺌﻮرﯾﻬﺎي اﻧﮕﯿﺰش را در. ﺳﻪ.

زمينه و پيشينه نظريه هاي يادگيري

ceit.aut.ac.ir/~shiry/lecture/machine-learning/tutorial/…/pishineh.htm

ذخیره شده

مشابه

زمينه و پيشينه نظريه هاي يادگيري. بازگشت … يادگيري را نبايد منحصراً به صورت پيشرفتهاي مواد درسي كه در كانونهاي آموزشي انجام مي‌شود تصور نمود. وقتي كودكي …

روش های تقویت انگیزه مطالعه و پژوهش در معلمان خوانسار | پایان …

psychology7.ir/…/134-پایان+نامه+روانشناسی+روش+های+تقویت+انگیزه+مطالعه+و+پ…

ذخیره شده

ادبیات و پیشینه پژوهش تعریف انگیزه وانگیزش تعریف تحقیق وپژوهش اهمیت مطالعه وتحقیق از دیدگاه اسلام نظریه های انگیزش انگیزش پیشرفت نظریه هنری موری

محمد حسین عامل رهباردار – تـأثيـر عوامل خانوادگي بر ميزان …

amel1.blogfa.com/…/تـأثيـر-عوامل-خانوادگي-بر-ميزان-پيشرفت-تحصيلي-دانش-آمو…

ذخیره شده

نویسنده : محمد حسین عامل رهباردار; تاریخ : 19:30 – دوشنبه هفتم آذر ۱۳۹۰; یک نظر … تعريف نظري پيشرفت عبارت است از معدل نمره هاي امتحان دانش آموزان در رسيدن به هدفهاي …. پژوهش هاي روان شناسي نشان داده است كه مي توان انگيزه پيشرفت را در دانش آموزان …

دانلود رایگان پرسشنامه انگیزش پیشرفت هرمنس | انجام پایان …

www.iran-moshaver.ir/1393/02/18/انگیزه-پیشرفت-t-m-a-هرمنس/

ذخیره شده

مشابه

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ ه‍.ش. – هرمنس (۱۹۷۷) برمبنای دانش نظری و تجربی موجود درباره نیاز به پیشرفت و با بررسی پیشینه پژوهش های مربوط به موضوع نیاز به پیشرفت، این …

[PDF]آموزان انگیزش پیشرفت تحصیلی دانش تدریس بایبی در …

asj.basu.ac.ir/article_1359_154530883da86deb313d60a605f814f9.pdf

ذخیره شده

توسط عزیزی – ‏2016
هدف پژوهش بررسی تأثیر روش تدریس بایبی در میزان یادگیری و انگیزش پیشرفت تحصیلی دانش آموزان. بوده است. … های این پژوهش نشان داد که میزان یادگیری و انگیزش پیشرفت تحصیلی دانش …. نظریه. های انگیزش تحصیلی پذیرفته. اند که انگیزش تحصیلی به. طور مثبت عملکرد ….. که در بررسی پیشینه پژوهش مشخص گردید.

[PDF](اﻟﮕﻮي ﺗﺤﻠﯿﻞ) ﻗﺒﻠﯽ و ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ ﻓﻌﻠﯽ ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ ﺗﺤﺼ – فصلنامه علمی …

etl.journals.pnu.ac.ir/pdf_1187_b8b632c608c33d4956aad8988b7ef0c3.html

ذخیره شده

توسط مظلومیان – ‏2014
ﻧﺘﺎﯾﺞ ﭘﮋوﻫﺶ ﻧﺸﺎن داد ﮐﻪ ارزش ﺗﮑﻠﯿﻒ، … اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ از اﻧﮕﯿﺰش ﻗﺮار دارﻧﺪ، ﺑﺮ اﯾﻦ ﻣﻮﺿﻮع. ﻣﺘﻤﺮﮐﺰ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﮐﻪ ﻓﺮاﮔﯿﺮان در ﻣﻮﻗﻌﯿﺖ. ﻫﺎي ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ. ،. ﻣﻌﺎﻧﯽ … اﺛﺮات ﻣﺴﺘﻘﯿﻤﯽ ﺑﺮ اﻫﺪاف ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ. آن. ﻫﺎ. دارد. ﻧﻈﺮﯾﻪ. ﭘﺮدازي وﯾﮕﻔﯿﻠﺪ. 1994(. ) ﻣﺒﻨﯽ ﺑﺮ اﯾﻨﮑﻪ ﺧﻮدﮐﺎر … از ﺳﻮي دﯾﮕﺮ، ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﭘﮋوﻫﺸﯽ از وﺟﻮد رواﺑﻂ.

[PDF]پژوهش‌های کاربردی در روانشناسی تربیتی – فصلنامه پژوهش …

aep.journals.pnu.ac.ir/pdf_1406_a66f0dc17ffa007772d956cbb8f03640.html

ذخیره شده

مشابه

نور. )نویسنده مسئول(. تاریخ دریافت: /8 … پژوهش. های قبلی نشان داده. اند که بین. انگیزش تحصیلی و پیشرفت تحصیلی رابطه مثبتی. وجود دارد … نظریه. های ادراک شایستگی و ادراک کنترل قرار داده. است. از نظریه. های ادراک شایستگی می. توان به نظریه.

مقاله در مورد بررسی رابطۀ بین سبک های دلبستگی و انگیزه …

mag-iran.com/مقاله-در-مورد-بررسی-رابطۀ-بین-سبک-های-دل.htm

ذخیره شده

مشابه

غرض از آوردن مفهوم و مثال در مورد دلبستگی از نظریه معروف جان بالبی روشن شدن ساخ … فذا پیشرفت و انگیزه پیشرفت جدای از دلبستگی های مختلف افراد نیست زیرا انسانها در گروه … بناراین مطالب مذکور مسأله مورد بررسی در این پژوهش بررسی رابطه ی بیک سبک های دلبستگی و انگیزه پیشرفت می باشد. … پیشینه و ادبیات تحقیق.

تحلیل محتوای کتاب های درسی دوره ابتدایی برحسب سازه …

noavaryedu.oerp.ir/…/تحلیل-محتوای-کتاب-های-درسی-دوره-ابتدایی-برحسب-سازه-ان…

ذخیره شده

تحلیل محتوای کتاب های درسی دوره ابتدایی برحسب سازه انگیزه پیشرفت … در ابتدای مقاله پیشینه نظری و تجربی موضوع ارائه شده است. … با توجه به یافته ها و براساس داده های حاصل از فرم های تحلیل محتوا در پژوهش حاضر و نیز با عنایت به پژوهش هایی …

[PPT]روش تحقیق – دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

sbmu.ac.ir/uploads/2.ppt

ذخیره شده

مشابه

تا امکان بازنگري پژوهش‌هاي قبلي و بررسي پيشينه تحقيق فراهم شود. 8. به صرفه … مفاهيم و يا نظريه‌هاي مرتبط با مسئله. 2. مشاهده‌هاي …. اهميت كاري. افزايش انگيزه.

بررسی تأثیر شادابی و نشاط در پیشرفت تحصیلی دانش …

eps.journals.umz.ac.ir/article_751_164.html

ذخیره شده

مشابه

توسط نیاز آذری – ‏2014
لذا، این پژوهش به بررسی تأثیر شادابی و نشاط در پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان … برای دستیابی به تحقق آرمان های مربوط به شاداب سازی مدارس جهت پیشرفت … «مارشال ریو»[3](1374) نویسنده کتاب «انگیزش و هیجان» در تعریف شادی همچنین ….. با توجه به مبانی نظری و پیشینه در این پژوهش، این فرضیات مورد بررسی قرار گرفت:.

راهنمای نویسندگان – مجله پیشرفت های نوین در علــوم رفتاری

www.ijndibs.com/index.php/layout-option

ذخیره شده

مقدمه: شامل بیان مسأله، مبانی نظری و پیشینه پژوهش، هدف‌ها، پرسش‌ها یا فرضیه‌های … انگیزش و هیجان، تهران: سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاهها (سمت).

[PDF]اصل مقاله (358 K) – مجله مطالعات آموزش و یادگیری

jsli.shirazu.ac.ir/article_1576_039d1902a808dcdb7e3de2cba502d6a0.pdf

ذخیره شده

توسط ربّانی – ‏2013
ﺗﺎرﻳﺦ درﻳﺎﻓﺖ ﻣﻘﺎﻟﻪ: 13/4/. 1391. ﺗﺎرﻳﺦ درﻳﺎﻓﺖ ﻣﻘﺎﻟﻪ ﻧﻬﺎﻳﻲ: 25/10/. 1391. ﺗﺎرﻳﺦ ﭘﺬﻳﺮش: 11/11/. 1391 … ﻫﺎي. ﻛﻠﻴﺪي. : ﺟﻬﺖ. ﮔﻴﺮي. ﻫﺪف. ،. ﺧﻮدﻛﺎرآﻣـﺪي. ،. ارزش. ﺗﻜﻠﻴـﻒ. ،. راﻫﺒﺮدﻫـﺎي ﺷـﻨﺎﺧﺘﻲ،. ﻣﺮور ذﻫﻨﻲ …. اﻟﻴـﻮت. و. ﻣﻚ. ﮔﺮﻳﮕﻮر. )2001(. ﺑﺎ. ﺗﺮﻛﻴﺐ. ﻧﻈﺮﻳﻪ. ﺷﻨﺎﺧﺘﻲ. ا -. ﺟﺘﻤﺎﻋﻲ. ﻫﺪف. و. اﻧﮕﻴﺰش. ﭘﻴﺸـﺮﻓﺖ …. ﭘﮋوﻫﺶ. ﺣﺎﺿﺮ. ﺑﺮرﺳﻲ ﻧﻘﺶ. واﺳﻄﻪ. اي. ﺟﻬﺖ. ﮔﻴﺮي. ﻫﺪف. در. راﺑﻄـﻪ. ي. ﺑﻴﻦ. ﺧﻮدﻛﺎرآﻣﺪي. وارزش.

[DOC]امروزه نقش اعتماد به نفس بر انگیزش تحصیلی دانش … – …

https://www.researchgate.net/…The…/576abd5208aefcf135bd4cbe

ذخیره شده

The quantitative research was used in this research. … مبانی نظری و پیشینه ی تحقیق … بنابراین پیشرفت تحصیلی آنها نتیجه ترس از دیگران ویا کسب پاداش نیست. … سازه های انگیزه ذاتی از تئوری خود تعیینی مشتق شده است که تئوری کلان …

[PDF]ﺑﺮرﺳﯽ ﻋﻮاﻣﻞ ﻣﺆﺛﺮ ﺑﺮ اﻧﮕﯿﺰه ﺧﺪﻣﺘﯽ ﮐﺎرﮐﻨﺎن اﺟﺮاﯾﯽ اﺳﺘﺎن ﻫﻤﺪان – WHO …

www.emro.who.int/…/Quarterly_J_%20Fundam_%20Ment_Health_2005_7_25-26_1…

ذخیره شده

مشابه

اﻧﺠﺎم وﻇﺎﯾﻒ ﮐﺎری، ﻓﺮاﻫﻢ ﺑﻮدن ﻓﺮﺻﺖ ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ ﺑﺮای ﻫﻤﻪ ﮐﺎرﮐﻨﺎن و ﺷﺎﯾﺴﺘﻪ و ﺑﺎ ﺻﻼﺣﯿﺖ ﺑﻮدن ﻣﺪﯾﺮ ﺑﺴﯿﺎر ﭘﺮ اﻫﻤﯿﺖ ﻣﯽ. ﺑﺎﺷﺪ … اﺻﻔﻬﺎن،داﻧﺸﮑﺪه ﺑﻬﺪاﺷﺖ،ﮔﺮوه ﺧﺪﻣﺎﺗﯽ ﺑﻬﺪاﺷﺘﯽ. ﺗﺎرﯾﺦ وﺻﻮل. :26/5/84. ﺗﺎرﯾﺦ ﺗﺎﯾﯿﺪ. :4/11/84 … در اﯾﻦ راﺳﺘﺎ ﻧﯿﺎز اﺳﺖ ﺑﻪ ﺗﻮﺿﯿﺢ ﻣﺨﺘﺼﺮی از ﻧﻈﺮﯾﻪ ﻫـﺎی. اﻧﮕﯿﺰش ﭘﺮداﺧﺘﻪ ﺷﻮد . ﻧﻈﺮﯾﻪ ﻣﺤﺘﻮاﯾﯽ. اﻧﮕﯿﺰه. 1 ….. ﭘﮋوﻫﺶ. ،. ﮐﻠﯿﻪ ﮐﺎرﮐﻨﺎن ادارات اﺟﺮاﯾﯽ دﺳـﺘﮕﺎه ﻫـﺎی ﻣﺨﺘﻠـﻒ. در ﻫﺸﺖ ﻧﺎﺣﯿﻪ اﺳـﺘﺎن ﻫﻤـﺪان ﺷـﺎﻣﻞ.

[PDF]ﺑﺮ اﺛﺮﺑﺨﺸﯽ ﻣﺸﺎوره ﮔﺮوﻫﯽ واﻟﺪﯾﻦ ﻣﺒﺘﻨﯽ ﺑﺮ روﯾﮑﺮد ﺗﺤﻠﯿ – دانشکده علوم …

psychology.iiau.ac.ir/Files/22/Content/2.pdf

ذخیره شده

مشابه

اﯾﻦ ﭘﮋوﻫﺶ ﺑﺎ ﻫﺪف ﺗﻌﯿﯿﻦ اﺛﺮﺑﺨﺸﯽ ﻣﺸﺎوره ﮔﺮوﻫﯽ واﻟﺪﯾﻦ ﺑﺎ روﯾﮑﺮد ﺗﺤﻠﯿﻞ ﺗﺒﺎدﻟﯽ ارﯾﮏ ﺑﺮن. )T.A(. ﺑﺮ …. ﻧﻈﺮﯾﻪ. اي ﻗﺎﺑﻞ ﻓﻬﻢ و ﭘﯿﺸﺮﻓﺘﻪ روان. ﺷﻨﺎﺳﯽ درﺑﺎره ﺗﻔﮑﺮات. و اﺣﺴﺎﺳﺎت و ارﺗﺒﺎﻃﺎت اﻓﺮاد اﺳﺖ و درك آن ﺑﺮاي ﺳﻨﯿﻦ ﻧﻮﺟﻮاﻧﯽ ر. اﺣﺖ. ﺗﺮ اﺳﺖ و … ﭘﮋوﻫﺶ ﮐﻪ ﻣﻮﺟﺐ ﺗﻌﻤﻖ ﺷﻨﺎﺧﺖ و درك ﻣﺎ از ﺟﻨﺒﻪ ﻫﺎي ﻣﺨﺘﻠﻒ ﻋﻤﻠﮑﺮد و اﻧﮕﯿﺰه ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ ….. و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﭘﮋوﻫﺶ و اﺳﺘﻨﺎد ﺑﻪ ﻧﺘﺎﯾﺞ آﻣﺎري ﺣﺎﺻﻞ از ﺗﺠﺰﯾﻪ و ﺗﺤﻠﯿﻞ داده. ﻫﺎ، ﻓﺮﺿﯿﻪ. ﻫﺎي …

مقاله پیشرفت تحصیلی – پرشین فان

www.persianfun.org › مقالات علمي › آموزشي

ذخیره شده

مشابه

رتبه: ۵ – ‏بازبینی توسط Milad Fadaei۳ آذر ۱۳۹۳ ه‍.ش. – پیشرفت تحصیلی تغییرات کمی و کیفی در معلومات و مهارت های دانش آموزان به … درس رخ می دهد زمانی میتوان از نظریه اجتماعی در پیشرفت تحصیلی در کلاس بهره … یکی از عوامل مهم پیشرفت تحصیلی، انگیزش پیشرفت یا میل به موفق شدن است. ….. حاشیه های ورزشی · رشته های ورزشی · مقالات · تاریخ · معماری باستانی …

میگنا – بررسی نفوذ اینترنت و شبکه های اجتماعی مجازی بر …

www.migna.ir/vdcgqy9x.ak9u74prra.html

ذخیره شده

مشابه

۹ آذر ۱۳۹۳ ه‍.ش. – امروزه روش های ارتباطی با دیگران از طریق اینترنت افزایش یافته است. ….. انگیزه تحصیلی، شامل هدفی با ارزش بالا براي دانش آموزان می باشد و به اندازه اي ….. پيشينه پژوهش هاي انجام شده در رابطه با موضوع تحقيق … در ميان نوجوانان و تجزيه و تحليل تأثيرات آن بر روي سلامتي و پيشرفت آن ها صورت پذيرفته است.

[PDF]ﭼﮑﯿﺪه – فصلنامه پژوهش و برنامه ریزی در آموزش عالی

journal.irphe.ir/files/site1/user_files_ff131f/admin-A-10-1-371-e5ec15f.pdf

ذخیره شده

مشابه

ﻫـﺎي ﭘـﮋوﻫﺶ. ﻧﺸﺎن داد. ﮐﻪ آﻣﻮزش ﮐﺎرآﻓﺮﯾﻨﯽ ﺑﺮ ﻧﮕﺮش ﮐﺎرآﻓﺮﯾﻨﺎﻧﻪ. و ﺑﺎورﻫﺎي. ﺧﻮدﮐﺎرآﻣﺪي. ﻋ. ﻤـﻮﻣﯽ. داﻧﺸـﺠﻮﯾﺎن. ﺗـﺄﺛﯿﺮ. ﻣﺜﺒﺖ دارد و …. ﺷﻮد ﮐﻪ اﺟﺰاي اﻧﮕﯿﺰه ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ، ﻣﺮﮐﺰ ﮐﻨﺘﺮل دروﻧﯽ، ﻋﺰت ﻧﻔﺲ و ﺧﻼﻗﯿـﺖ را در ﺗﺮﮐﯿﺒـﯽ ﺑـﺎ. اﺑﻌﺎد ﺳﻪ. ﮔﺎﻧﻪ ﻧﮕﺮش ….. ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي و ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ ﭘﮋوﻫﺶ، ﻓﺮﺿﯿﻪ. ﻫﺎي زﯾﺮ آزﻣﻮن ﺷﺪﻧﺪ.

[DOC]بهره وری نیروی انسانی – مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانی

tosea.mui.ac.ir/sites/tosea.mui.ac.ir/files/bahrevari.docx

ذخیره شده

مشابه

7- یاد بگیرید که روش شما برای استراحت و آرامش ،منظم و عاری از داوری های آرام بخش و … در پژوهشی اتکینسون 1 نشان می دهد که عملکرد کنش انگیزش و توانایی است. … در کشورهای پیشرفته مانند آمریکا معتبر بودن کار کارکنان از نظر قانونی ضرورت دارد ….. تئوري انتخاب عمومي با بهر‌ه‌گيري از نظريات اقتصاد خرد، استفاده از سبك‌هاي رايج …درباره نویسنده

www.lono.ir

سلام و ادب به کابران دوست داشتنی وب سایت 💠💠💠 www.lono.ir 💠💠💠 من حدود 7 ساله در کار بازار یابی و تبلیغات اینترنتی ام سایت های متعددی دارم جهت خرید بک لینک های قدرتمند برای بالا آوردن سایت شما در نتایج گوگل با کلمات کلیدی مورد نظر شما و کمک به سئو سایتتون میتونم از تجربیاتم در اختیار کاربران محترم قرار بدم 🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹 شاید افرادی بخواهند یک فروشگاه اینترنتی فایل و مقاله مثل ✅✔️ lonoshop.ir ✅✔️(لونوشاپ) یا همین داک لونو :دانلود مقاله داشته باشند میتونم براتون راه اندازی کنم تا بتونید صد در صد صاحب درآمد ماهیانه چند صد هزار تومان بشید . ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ جهت مشاوره در مورد راه اندازی فروشگاه فایل و همچنین تبلیغات اینترنتی با بنده در تماس باشید 🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰 آی دی تلگرام: wwwlonoir@ شماره تماس : 09214087336 یا از فرم تماس با ما در سایت نظرات پیشنهادات و درخواست های خودتونو ارسال کنید فوری پاسخ داده خواهد شد آرزوی موفقیت برای همه ایرانیان دارم پیروز و شاد باشید ❤️❤️🌺🌺

www.lono.ir 46161 نوشته در سایت دانلود مقاله , دانلود مقاله ,داک لونو دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخ دهید