no-img
سایت دانلود مقاله , دانلود مقاله ,داک لونو

پیشینه پژوهش سبک زندگی مادران باردار - سایت دانلود مقاله , دانلود مقاله ,داک لونو


سایت دانلود مقاله , دانلود مقاله ,داک لونو

ادامه مطلب

پیشینه پژوهش سبک زندگی مادران باردار
zip
آوریل 25, 2017

پیشینه پژوهش سبک زندگی مادران باردار


مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک زندگی مادران باردار(فصل دوم پایان نامه)

دسته بندی : 

پیشینه پژوهش سبک زندگی مادران باردار

 » مبانی نظری 


دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق سبک زندگی مادران باردار(فصل دوم) در 47 صفحه در قالب wordd , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

مشخصات محصول:
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

کاربردهای مطلب: 
منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی 

قسمتهایی از مبانی نظری و پیشینه پژوهش:

سبک زندگی مادر در دوران بارداری
            چهارچوب این پژوهش پنداشتی است و بر اساس مفهوم “سبک زندگی مادر در دوران بارداری” استوار است که در راستای آن تولد نوزاد کم وزن و عوامل مرتبط با کم وزنی با تاکید بر سبک زندگی مادر در دوران بارداری مدنظر قرار می گیرد.
            رفتارهای ارتقاء دهنده ی بهداشتی برای همه اعضای جامعه ، به ویژه برای زنان مهم است زیرا آنها نقش حیاتی در بهبود و حفظ سلامت خانواده در همه فرهنگ ها ، به ویژه در فرهنگ مسلمانان ، دارند (10). همچنین سلامتی و پیشرفت هر جامعه تا اندازه ی زیادی به سلامتی زنان وابسته است حاملگی و زایمان اثر قابل توجه ای روی سلامتی و بهداشت زنان دارد و برای سلامت ملی شاخص مهمی به شمار می رود. از طرف دیگر سبک زندگی مادر اثر دائمی و طولانی مدت روی سلامتی مادر و کودک دارد (9). در تمامی جوامع انواع مختلفی از رفتارها وجود دارد که بهداشت و سلامتی را بهبود می بخشد ، این رفتارها باید تشخیص داده شده و تشویق گردند. ضمنا رفتارهایی نیز وجود دارند که برای حفظ سلامت زیان آورند و غالبا به خاطر نتایج بد حاصل از این گونه رفتارها باید برای عدم تکرار آنها کوشید (26). در حاملگی رفتارهای بهداشتی سالم شامل مراقبت های منظم دوران بارداری ، شرکت در کلاس های پیش از تولد نوزاد ، مصرف مواد معدنی و ویتامین ها ، خوردن انواع مواد غذایی و عادات غذایی سالم می باشد و رفتارهای ناسالم شامل سیگار کشیدن ، مصرف الکل ، سوء تغذیه ، تاخیر در مراقبت های حین بارداری است که روی پیامدهای حاملگی موثر می باشد (9).


             از میان پیامدهای حاصل از بارداری ، وزن زمان تولد مهمترین فاکتور بقاء انسان در دوران نوزادی و همچنین پیش بینی کننده ی توانایی های جسمی و تکامل آینده ی وی می باشد و تعیین این شاخص یکی از متداول ترین و ساده ترین روش ها برای ارزیابی رشد و نیز بررسی وضعیت سلامت نوزادان یک جامعه می باشد (2). زایمان نوزاد کم وزن نارس از مشکلات کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه می باشد ، در حالی که تولد نوزاد کم وزن ترم در کشورهای در حال توسعه شیوع بیشتری دارد(27).
            نوزاد کم وزن ، نوزادی است که زمان تولد ، وزن 2500 گرم و یا کمترداشته باشد (23). نوزادان کم وزن به سه دسته متفاوت تقسیم می شوند: نوزادان نارس (با سن حاملگی 37 هفته یا کمتر) ، محدودیت رشد داخل رحمی ، یا ترکیبی از هر دو (27). نوزادانی که وزن هنگام تولد آنان ، نسبت به سن حاملگی ، کمتر از میزان مورد نیاز است بعنوان محدودیت رشد جنینی در نظر گرفته می شوند (23) یا به عبارت دیگر به آن دسته از نوزادانی که وزن زمان تولد آنان کمتر از 2500 گرم و سن آنان بیشتر از 38 هفته است به عنوان محدودیت رشد داخل رحمی اطلاق می گردد (7). 
            کم وزنی زمان تولد زمانی اتفاق می افتد که مواد مهمی چون گلوکز ، آمینواسید و اکسیژن (مواد مهم برای رشد جنین) به عللی مانند سوء تغذیه مادر در جریان حاملگی و یا اختلالات مادرزادی جنین به خوبی در دسترس جنین قرار نمی گیرند و در نتیجه محصول حاملگی این مادران ، نوزادنی کوچکتر از اندازه طبیعی خواهد بود (2). 

مروری بر مطالعات انجام گرفته
            فعالیت های ارتقاء بهداشتی و سبک زندگی سالم راهکار بزرگی برای کاهش بیماری و تقویت بهداشت عمومی در نظر گرفته می شود. در این رابطه مطالعه ای توسط قرایبه و همکاران  در سال 2005 با عنوان ” شیوه ی سبک زندگی زنان حامله ی اردنی  ” با هدف توصیف رفتارهای ارتقاء بهداشتی سبک زندگی زنان حامله اردن انجام شد. این تحقیق یک مطالعه توصیفی بود. نمونه های مورد مطالعه 400 نفر از زنان حامله ای بودند که سن حاملگی 20 هفته یا بیشتر داشتند و به مراکز بهداشتی مراجعه می کردند. از پنج مرکز بهداشت موجود در شهر ایربید  در قسمت شمالی اردن ، سه مرکز برای جمع آوری اطلاعات انتخاب شدند. مجوز برای انجام این تحقیق از مدیران مراکز بهداشت اخذ شد. بعد از کسب رضایت از نمونه های مورد پژوهش ، از پرستاران و ماماها برای جمع آوری اطلاعات استفاده شد تا فرآیند جمع آوری اطلاعات تسهیل شود. از معیارهای ورود به پژوهش داشتن سن حاملگی 20 هفته و بالاتر بود که حدود دو ماه نمونه گیری طول کشید. جهت جمع آوری اطلاعات از پرسشنامه MHPLP  که از روی پرسشنامه HPLP ساخته شد و شامل حیطه های : فعالیت جسمانی ، شیوه کنترل استرس ، تغذیه ، مراقبت از خود و حمایت های بین فردی بود ، استفاده شد. کل این پرسشنامه دارای 49 مورد بود به این صورت که 9 مورد برای فعالیت جسمانی ، 9 مورد برای تغذیه ، 15 مورد برای مراقبت از خود ، 7 مورد برای کنترل استرس و 9 مورد برای حمایت های بین فردی در نظر گرفته شد. برای پاسخ گویی به این پرسشنامه از ابزار چهار قسمتی لیکرت (هرگز=1 ، بعضی اوقات=2 ، اغلب اوقات=3 ، همیشه=4) استفاده شد. به علاوه سوالات مربوط به ویژگی های فردی-اجتماعی نیز اضافه شد. کسب نمره بیشتر از یک انحراف معیار بعلاوه میانگین ، وضعیت خوب و کسب نمره کمتر از یک انحراف معیار منهای میانگین ، وضعیت ضعیف و کسب نمره بین این دو نمره ، وضعیت متوسط در نظر گرفته شد. جهت روایی محتوای این پرسشنامه از سه متخصص در زمینه پرستاری بهداشت مادر و کودک از دانشکده ی پرستاری اردن استفاده شد و جهت پایایی از آلفا کرونباخ ( 79/0=α) استفاده شد. داده ها پس از جمع آوری با نرم افزار SPSS و از طریق آمار توصیفی و استنباطی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند و برای مقایسه تفاوت سبک زندگی بین اولین بارداری با چندمین بارداری از آزمون تی مستقل  استفاده شد. سطح معنی داری آزمون های مورد استفاده 05/0 در نظر گرفته شد. 
               نتایج این پژوهش نشان داد که سن زنان در محدوده 17 تا 43 سال ، با میانگین 8/27 سال (65/5=SD) و اکثرأ (90%) زیر 36 سال بودند. میانگین تعداد افراد خانواده 4 نفر بودند ، و 72درصد از زنان در خانواده هسته ای  زندگی می کردند. بیش از50 درصد شرکت کنندگان تحصیلات دیپلم داشتند و میانگین درآمد ماهیانه آنان300 دلار بود. تنها 5درصد نمونه ها خارج از منزل کار می کردند. اکثریت (76%) زنان بیش از یک فرزند داشتند. سطح هموگلوبین خون 89 درصد از واحدهای مورد پژوهش کنترل شده بود و 59 درصد به مطب متخصص زنان علاوه بر مرکز بهداشت ، مراجعه کرده بودند. نتایج آمار توصیفی نشان داد که سبک زندگی زنان اردنی متوسط (78/2M=) است. و زنان اردنی در حیطه مراقبت از خود (66/0=SD و 39/3=M) رفتارهای بهداشتی بالا و در بقیه حیطه ها (حمایت بین فردی (54/0=SD و 77/2=M) ، تغذیه (54/0=SD و 69/2=M)  ، کنترل استرس (54/0=SD و 58/2=M) ، فعالیت جسمانی (47/0=SD و 56/2=M)) رفتاربهداشتی متوسط ، داشتند و کمترین نمره کسب شده مربوط به فعالیت جسمانی گزارش شد. همچنین تفاوت معنی داری بین اولین بارداری و چندمین بارداری فقط در حیطه مراقبت از خود مشاهده شد (004/0>P ).
             از آنجائیکه تحقیق بر روی زنان باردار مسلمان ساکن اردن انجام شده ، پژوهشگر می نویسد در حیطه نحوه مقابله با استرس ، بایستی خواندن نماز و قرآن مقدس را جهت رسیدن به آرامش درنظر می گرفت ، بعلاوه در این تحقیق انجام تحقیقات کیفی برای بررسی آگاهی و نگرش مادران ، موانع انجام ورزش ، همچنین راه های کنترل استرس زنان باردار به منظور ارتقاء سطح سلامت خود و کودکان آنان ، پیشنهاد شده است (10).
             در زمینه ی سبک زندگی مادر باردار مطالعه دیگری توسط صحتی و همکاران (2007) تحت عنوان “بررسی سبک زندگی و ارتباط آن با پیامدهای حاملگی در زنان حامله ی مراجعه کننده به بیمارستان های آموزشی تبریز” انجام شد. این مطالعه یک مطالعه ی توصیفی- مقطعی از نوع مقایسه ای بود و نمونه ها زنان حامله ای بودند که بعد از 20 هفته ی حاملگی جهت زایمان به بیمارستان های آموزشی الزهرا و طالقانی مراجعه کرده و مشخصات ورود به پژوهش را دارا بودند. برای جمع آوری اطلاعات از پرسشنامه ای دو قسمتی در ارتباط با سبک زندگی (فعالیت های جسمی ، تغذیه ، مراقبت از خود ، مصرف دارو و ارتباطات اجتماعی ) و پیامد حاملگی (سن داخل رحمی  ، نوع زایمان ، مرده زایی ، ناهنجاری مادرزادی ، آپگار دقیقه اول و پنجم و وزن زمان تولد) استفاده شده است. برای سنجش روایی پرسشنامه از ده نفر پرستار و ماما که عضو هیئت علمی بودند نظرخواهی شده است . برای جمع آوری داده ها محقق پس از کسب رضایت و بیان اهداف برای واحدهای مورد پژوهش ، پرسشنامه را به شیوه ی مصاحبه پرکرده است. برای تجزیه و تحلیل داده ها از نرم افزار spss و تست های آماری آنوا ، اسپیرمن یا پیرسون  و تی مستقل استفاده شد.


چیزی که این فایل را با بقیه فایل ها متمایز کرده است قابل ویرایش بودن و آماده پرینت بودن آن می باشد تا خریدار از خرید خود کاملا راضی باشد.

توضیحات: پرداخت توسط همه کارتهای عضو شتاب در درگاه بانک پاسارگاد امکان پذیر است. شما پس از خرید (مبانی نظری و پیشینه نظری پژوهش سبک زندگی مادران باردار(فصل دوم)) سریعآ لینک دانلود در اختیارتان قرار می گیرد و می توانید آن را دانلود کنید. 


نکته: شما می توانید هرگونه سوال را با مسئول پژوهش نگین فایل در میان بگذارید
.

دسته بندی: عمومی » مبانی نظری

تعداد مشاهده: 43 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.docx

فرمت فایل اصلی: docx

تعداد صفحات: 47

حجم فایل:68 کیلوبایت

 قیمت: 12,300 تومان 
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.  پرداخت و دریافت فایل
  • راهنمای استفاده:
    مناسب جهت استفاده کلیه پژوهشگران

  • محتوای فایل دانلودی: 
    در قالب فایل word و قابل ویرایش با زبان فارسی 

لینک منبع و پست :

مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک زندگی مادران باردار(فصل …

neginfile.ir/…/مبانی-نظری-و-پیشینه-پژوهش-سبک-زندگی-مادران-باردار(فصل-دوم-پا…

ذخیره شده

این پژوهش پنداشتی است و بر اساس مفهوم “سبک زندگی مادر در دوران بارداری” استوار است که در راستای آن تولد نوزاد کم وزن و عوامل مرتبط با کم وزنی با تاکید بر سبک …

دانلود مستقیم پیشینه پژوهشی و مبانی نظری سبک زندگی …

pico.banooart.ir/k443942

ذخیره شده

۱۷ فروردین ۱۳۹۶ ه‍.ش. – فایل دانلودی با عنوان دانلود مستقیم پیشینه پژوهشی و مبانی نظری سبک زندگی مادر در دوران بارداری (فصل ۲) می تواند شما را در دستیابی به مطلبی …

مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک زندگی مادر در دوران بارداری …

afagh.ofmas.ir/product-443942-مباني-و-پيشينه-سبک-زندگي-مادر-در-دوران-بارداري….

ذخیره شده

۴ فروردین ۱۳۹۶ ه‍.ش. – مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک زندگی مادر در دوران بارداری در ۴۷ صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc. کامل و قابل ویرایش شامل مبانی نظری و …

مبانی نظری و پیشینه تحقیق سبک زندگی مادر در دوران …

webfile.joojooblog.ir › دسته‌بندی نشده

ذخیره شده

۲۷ فروردین ۱۳۹۶ ه‍.ش. – مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع سبک زندگی مادر در دوران بارداری. در 36 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc. توضیحات: فصل دوم پایان نامه …

مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک زندگی مادر در دوران بارداری

iranikala.etl24.com/product-362091-RVANSHEVASI.aspx
مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک زندگی مادر در دوران بارداری. توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش). همراه با منبع نویسی درون …

دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک زندگی مادر در دوران …

dockade.recieveartikle.ir/?p=2220

ذخیره شده

۲۵ فروردین ۱۳۹۶ ه‍.ش. – شما به صفحه اختصاصی مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک زندگی مادر در دوران بارداری (فصل 2) وارد شده اید.برای مشاهده توضیحات کامل روی دکمه …

مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک زندگی مادر در دوران بارداری …

https://sitemaghale.000webhostapp.com/مبانی-نظری-و-پیشینه-پژوهش-سبک-زندگی…

ذخیره شده

۲۷ اسفند ۱۳۹۵ ه‍.ش. – مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک زندگی مادر در دوران بارداری در 47 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc. کامل و قابل ویرایش. شامل مبانی نظری و …

مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک زندگی مادر در دوران بارداری …

inblog.rzb.oo0oo.ir/view531413.html

ذخیره شده

مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک زندگی مادر در دوران بارداری در 47 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc. دانلود فایل. لینک منبع و پست : مبانی نظری و پیشینه …

مبانی نظری پیشینه سبک زندگی مادر در دوران بارداری | …

nex1reader.bistarinha.xyz/…/مبانی%20نظری%20و%20پیشینه%20سبک%20زندگی%2…
دریافت فایل مبانی نظری و پیشینه پژوهش اختلال اسکیزوفرنیا (فصل دو) – پرداخت و دانلود آنی. امیدواریم از … مبانی نظری و پیشینه سبک زندگی مادر در دوران بارداری.

مبانی نظری و پیشینه سبک زندگی مادر در دوران بارداری – …

tbt28.baztab95.ir/page-461145.html
۱۸ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. – فایل word. سبک زندگی مادر در دوران بارداری. چهارچوب این پژوهش پنداشتی است و بر اساس مفهوم “سبک زندگی مادر در دوران بارداری” استوار است که در …

مبانی نظری و پیشینه سبک زندگی مادر در دوران بارداری

051driver.rzb.h5h.ir/view625868.html

ذخیره شده

مبانی نظری و پیشینه سبک زندگی مادر در دوران بارداری. دانلود برترین فایل های دانشجویی. لینک منبع و پست :مبانی نظری و پیشینه سبک زندگی مادر در دوران بارداری

مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک زندگی مادر در دوران بارداری …

paperweblog.rozblog.com/…/مبانی-نظری-و-پیشینه-پژوهش-سبک-زندگی-مادر-در-دو…

ذخیره شده

۲۷ اسفند ۱۳۹۵ ه‍.ش. – مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک زندگی مادر در دوران بارداری در 47 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc دانلود فایللینک منبع و پست : مبانی نظری …

فایل اصلی مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک زندگی مادران …

faraposhe.ir › مبانی نظری

ذخیره شده

۴ روز پیش – امیدواریم محصول دانلودی(فایل اصلی مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک زندگی مادران باردار(فصل دوم پایان نامه))شما را در رسیدن به اهدافتان یاری می …

مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک زندگی مادر در دوران بارداری …

www.digiforosh.loxblog.com/post/221

ذخیره شده

مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک زندگی مادر در دوران بارداری (فصل ۲) – دانلود فایل تحقیق مقاله پاورپوینت – فروشگاه دیجی فروش فایل.

مبانی نظری پیشینه سبک زندگی مادر در دوران بارداری | …

blogenews.ir/list/مبانی+نظری+و+پیشینه+سبک+زندگی+مادر+در+دوران+بارداری.html

ذخیره شده

مباني نظري و پيشينه تحقیق با موضوع سبک زندگي مادر در دوران بارداري. …. مباني نظري و پيشينه پژوهش کیفیت زندگي در 36 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت …

مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک زندگی مادر در دوران بارداری …

rdaneshjoo.ir/tag/مبانی-نظری-و-پیشینه-پژوهش-سبک-زندگی-ماد/

ذخیره شده

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق سبک زندگی مادر در دوران بارداری. قیمت: 15000 تومان دانلود / توضیحات بیشتر. . خبرنامه ایمیلی: تمامی حقوق مادی و معنوی قالب و …

دانلود (مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک زندگی (فصل دوم)) …

afra.sitaarticlen.ir/دانلود-مبانی-نظری-و-پیشینه-پژوهش-سبک-ز-2/

ذخیره شده

۱۲ فروردین ۱۳۹۶ ه‍.ش. – دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک زندگی مادر در دوران بارداری (فصل 2) – خرید آنلاین و دریافت ما بهترین محصولات را برای رضایت شما گرد …

[PDF]در زنان ی سبك زندگي و ارتباط آن با نتايج باردار باردار مراجعه …

ijogi.mums.ac.ir/article_3942_e2d8b1a45419d1f1533aeb968a781e8d.pdf

ذخیره شده

توسط صحتی شفائی – ‏2015 – ‏مقالات مرتبط
تاريخ دريافت … لذا مطالعه حاضر با هدف بررسي سبك زندگي زنان باردار و ارتباط … های پژوهش مبني بر وضعيت ضعيف بعد ورزش و وضعيت متوس سبك زندگي افراد،.

فایل مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک زندگی مادر در دوران …

zendegi-dar-dorane-bardari-1-9-4.dibablog.com/post/3

ذخیره شده

چهارچوب این پژوهش پنداشتی است و بر اساس مفهوم “سبک زندگی مادر در دوران بارداری” استوار است که در راستای آن تولد نوزاد کم وزن و عوامل مرتبط با کم وزنی با تاکید …

[PDF]Archive of SID

www.sid.ir/fa/VEWSSID/J_pdf/3002413910205.pdf

ذخیره شده

مشابه

ﻣﺎدر. ﺑﻮﺟﻮد. ﯽﻣ. ﺪﯾآ. ﮐﻪ. ﺳـﺒﺐ. ﺗﻐﯿﯿـﺮ. در رﻓﺘﺎرﻫﺎي ﺑﻬﺪاﺷﺘﯽ و ﺳﺒﮏ زﻧﺪﮔﯽ وي. ﯽﻣ. ﺷﻮد . ﺳﺒﮏ زﻧﺪﮔﯽ در دوران … ﺑﻪ ﻫﻤﯿﻦ ﻣﻨﻈﻮر اﯾﻦ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺑﺎﻫﺪف ﺑﺮرﺳﯽ ﺳـﺒﮏ. زﻧﺪﮔﯽ ﺧﺎﻧﻤﻬﺎي ﺑﺎردار اﻧﺠﺎم ﺷﺪ. اﯾﻦ ﭘﮋوﻫﺶ.

باشگاه فروشگاه های مولانا در سل یو

www.myrightel.xyz/
مبانی نظری و پیشینه پژوهش محیط های یادگیری مشارکتی(فصل دوم) ….. مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک زندگی مادران باردار(فصل دوم پایان نامه).

[PDF]نقش باورها و سبک زندگی ارتقاءدهنده سلامتی در پیش‌بینی …

journal.ihepsa.ir/article-1-260-fa.pdf

ذخیره شده

توسط بشرپور – ‏2015 – ‏مقالات مرتبط
اضطراب مرتبط با بارداری و الگوی باور سالمتی و نیمرخ سبک زندگی ارتقاء دهنده سالمتی پاسخ دادند. داده های نیز با … نتایج این پژوهش لزوم آموزش باورهای سالمتی و سبک زندگی ارتقاءدهنده. سالمتی در دوره … تاریخ د ریافت: 1393/11/13. تاریخ پذیرش: …

هم‌باشی – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/هم‌باشی

ذخیره شده

مشابه

در تعریف دیگر، هم‌باشی نوعی از زندگی است که به زندگی زناشویی بدون ازدواج معروف … و طلاق الزامی است و در ماده (۲۱) ثبت نکاح موقت در یکی از شرایط باردار شدن زوجه، توافق …. یک میلیون و هفت صد هزار تن از زن و شوهرهای آمریکایی این سبک زندگی را …

اختلال افسردگی اساسی – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/اختلال_افسردگی_اساسی

ذخیره شده

مشابه

همچنین عواملی مثل سابقه خانوادگی ، تغییرات اساسی در زندگی ، بعضی … می‌شوند، قرصهای خواب یا قرصهای پیشگیری از بارداری می‌توانند علائم افسردگی را در ….. اي و با استفاده از علم روانشناسي ، پزشكي و طب سنتي سبك زندگي lifestyle بيمار را … عدم به روز شدن علمي ، عدم تحقيقات و پژوهش متخصصين بهداشت رواني مسئولين ارشد …

ﻣﻘﺎﻟﻪ ﭘﮋوﻫﺸﻲ

journals.sbmu.ac.ir/jnm/article/download/12410/9368

توسط زهره محمودی – ‏2016 – ‏مقالات مرتبط
ﺗﺎرﻳﺦ درﻳﺎﻓﺖ: 13/2/93 … ﮔﺰارش ﺣﺎﺿﺮ ﺑﺨﺸﻲ از ﻳﻚ ﻃﺮح ﭘﮋوﻫﺸﻲ ﺑﺰرگ ﻣﻲ. ﺑﺎﺷﺪ ﻛﻪ ﺑﻪ دو روش، روش … ﭘﺮﺳﺸﻨﺎﻣﻪ ﻣﺤﻘﻖ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﻛﻪ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر ﺗﻌﻴﻴﻦ ﺳﺒﻚ زﻧﺪﮔﻲ ﻣﺎدر در دوران ﺑﺎرداري ﺑﺎ وز. ن ﻛﻢ ﻫﻨﮕﺎم ﺗﻮﻟﺪ ﺑﺎ …

بررسی رابطه BMI مادر با نتایج بارداری – مجله دانشگاه علوم …

jmums.mazums.ac.ir/article-1-929-fa.pdf

توسط نصیری امیری – ‏1999 – ‏مقالات مرتبط
ﺑﺮوز ﭘﺎرﮔﯽ زودرس ﮐﯿﺴﻪ آﻣﻨﯿﻮن، ﭘﺮزاﻧﺘﺎﺳﯿﻮن ﻏﯿﺮﺳﻔﺎﻟﯿﮏ در زﻧﺎن ﺳﺒﮏ وزن ﺑﯿﺶ از زﻧﺎن ﺑﺎ وزن ﻃﺒﯿﻌﯽ ﻣﺸﺎﻫﺪه ﮔﺮدﯾﺪ . اﺳﺘﻨﺘﺎج. : BMI. ﺑﺎﻻ و ﭘﺎﯾﯿﻦ ﻣﺎدر ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ در ﺑﺮوز ﺑﺮﺧﯽ از ﻋﻮارض ﺑﺎرداری ﻧﻘﺶ داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ، ﻟﺬا ﺣﺎﻣﻠﮕﯽ در زﻧﺎن. ﺑﺎ وزن ﻏﯿﺮ ﻃﺒﯿﻌﯽ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻪ … وﺿﻌﯿﺖ اﻗﺘﺼﺎدی و اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و ﻧﻮع زﻧﺪﮔﯽ ﻧﺸﺄت ﻣﯽ. ﮔﯿﺮد. )2( … در ﺷﻮرای ﭘﮋوﻫﺸﯽ داﻧﺸﮕﺎه ﺛﺒﺖ ﮔﺮدﯾﺪه ، ﺑﺎ ﺣﻤﺎﯾﺖ ﻣﺎﻟﯽ داﻧﺸﮕﺎه ﻋﻠﻮم ﭘﺰﺷﮑﯽ ﻣﺎزﻧﺪر. ان اﻧﺠﺎم ﺷﺪه اﺳﺖ.

[PDF]تأثیر آموزش تغذیه دوران بارداری بر اساس مدل اعتقاد بهداشتی …

journal.nums.ac.ir/article-1-150-fa.pdf

ذخیره شده

تاریخ دریافت: 1393/07/19 … آموزش بر مبنای مدل اعتقاد بهداشتی در ارتقاء آگاهی و نگرش زنان باردار، در خصوص تغذیه دوران بارداری اثربخش بود و انجام مداخالت … و پرمخاطره ترین دوران های زندگی مادر و جنین است که از نظر … قبیل شغل، جغرافیای محل زندگی و سبک زندگی دارد. … کاهش اختالالت ناشی از مشکالت تغذیه ای زنان باردار، پژوهش.

بررسی کیفیت زندگی و عوامل مرتبط با آن در زنان باردار …

pajouhan.kaums.ac.ir/webdocument/load.action?webdocument_code=1000…

ذخیره شده

در طی بیست سال گذشته پژوهش های متعددی در زمینه کیفیت زندگی بر اساس … 393 زن باردار که در اتاق انتظار پزشکان حضور داشتند، در این مطالعه شرکت کردند. ….. دنده ها، ادم، افزایش ترشحات واژینال، گیجی، احساس سبکی در سر همچنین ناراحتی های ….. پیشینه پژوهش, مروری بر مطالعات انجام شده: در این بخش تعداد 10 مقاله معرفی شده است.

ارتباط بين سبك زندگي و خصوصیات فردي – بارداری در زنان …

ino.blogfa.com/post-3966.aspx

ذخیره شده

نویسنده :پرستار | تاریخ: ۱۳۸۶/۰۹/۱۶ ساعت: … مطالعه حاضر به بررسي ارتباط بين سبك زندگي زنان باردار و مشخصات فردي، باروري آنها مي‌پردازد تا عوامل … نتايج: يافته‌هاي پژوهش نشان داد كه مطلوب‌ترين نمره در سبك زندگي، مربوط به بعد تغذيه و …

سبک زندگی بارداری – نی نی پلاس

niniplus.com/show/collection/99/باردار-هستید/سبک-زندگی-بارداری/

ذخیره شده

فرزندم چه شکلی خواهد شد؟ نی نی پلاس. سبک زندگی بارداری | ۲۷ بهمن ۱۳۹۵. فرزندم چه شکلی خواهد شد؟ نکات ایمنی را رعایت کنید نی نی پلاس. سبک زندگی بارداری …

[PDF]The Effect of Nutrition Education on Nutritional Behaviors in …

hayat.tums.ac.ir/article-1-103-en.pdf

ذخیره شده

توسط ST Mirmolaei – ‏2010 – ‏بیان شده در 16 یافته – ‏مقالات مرتبط
ﺗﻐﺬﻳﻪ ﻣﺎدر ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﻴﺖ او در ﺑﺎرداري و زاﻳﻤﺎن و ﻣﺮاﻗﺒﺖ از ﺳﻼﻣﺖ، رﺷﺪ و ﭘﺮورش ﺟﻨـﻴﻦ. راﺑﻄﻪ دارد … روش ﺑﺮرﺳـﻲ. : اﻳـﻦ ﭘـﮋوﻫﺶ ﻳـﻚ ﻣﻄﺎﻟﻌـﻪ ﻣﺪاﺧﻠـﻪ …. رژﻳﻢ ﻏﺬاﻳﻲ ﺧﻮب و داﺷﺘﻦ ﺳﺒﻚ زﻧﺪﮔﻲ ﺳـﺎﻟﻢ،. ﻓﺮاﻫــﻢ ﻣﻲ. ﻛﻨﺪ.

[PDF]پروپوزال. کیفیت زندگی زنان باردار – دانشکده بهداشت

www.hthf.hums.ac.ir/uploads/keifiat.pdf

ذخیره شده

اعتبار پژوهش تهيه شده است بين پژوهشگر و سازمان ذيربط منعقد شده باشد کليه تجهي … تاريخ تقريبي خاتمه: 6 … بررسي کيفيت زندگي زنان باردار شهر بندرعباس در سال …. در صد علل مرگ ميرها به سبك زندگي و رفتارهاي غير بهداشتي مربوط مي باشد).

پيشينه علمي | علیرضا آقایوسفی

mindscientists.com/پيشينه-علمي/

ذخیره شده

پيشينه، علمي، عليرضا، آقايوسفي. … 8- اثر مقابله درمانگري مادران بر حملات صرعي کودکان مصروع آنها در شهر قم- گرانت 1387 …. حالت – صفت زنان نخست باردار, اولين همايش ملي پژوهش و درمان در روانشناسي باليني … مقالات در مجلات علمي-پژوهشي و بين‌المللي ….. بررسی سبک زندگی در سوءمصرف کنندگان مواد و افراد بهنجار: یک مقایسه …

پرسشنامه – جدیدترین مقاله و تحقیق دانش آموزی-دانشجویی با …

moshavereh.xyz/cat-86-پرسشنامه.aspx
مبانی نظری و پیشینه پژوهش محیط های یادگیری مشارکتی(فصل دوم) ….. مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک زندگی مادران باردار(فصل دوم پایان نامه).

تحلیل ابعادشناسانة مسئولیّت‌پذیری در سبک زندگی اسلامی – …

ajsm.atu.ac.ir/article_1357.html

ذخیره شده

توسط سبحانی نژاد – ‏2014
در بررسی پیشینة پژوهش مشخّص شد که تاکنون مطالعه‌ای به بررسی ابعاد مسئولیّت‌پذیری در سبک زندگی اسلامی نپرداخته است، امّا مطالعات متعدّدی در مورد سبک زندگی …

[PDF]ﺑﻮﺟﻮد آﻣﺪه در ﻃﻲ دوران ﺑﺎرداري ﻣﻨﺠﺮ ﺑﻪ اﻳﺠﺎد و آﻧﺎﺗﻮﻣﻴﻚ

ganj.irandoc.ac.ir/articles/download_sparse/497660

ذخیره شده

ر ﺑﺪن ﻣﺎدر. ﺑﺎردار اﻳﺠﺎد ﻣﻲ. ﮔﺮدد . در ﻃﻲ دوران ﺑﺎرداري ﺣﺪود ﻳﻚ ﭼﻬﺎرم زﻧﺎن ﺑﺎ ﺧﻄﺮ اﻓﺘﺎدن ﻣﻮاﺟﻪ. ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻛﻪ اﻳﻦ … ﺗﻮان ﺑﻪ ﺷﺮاﻳﻂ ﻣﺤﻴﻄﻲ، وﺿﻌﻴﺘﻲ، ﺳﺒﻚ زﻧﺪﮔﻲ و. ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ …. اﻃﻼﻋﺎت اﺳﺘﺨﺮاج ﺷﺪه از ادﺑﻴﺎت ﭘﻴﺸﻴﻨﻪ، … آﻧﺘﺮوﭘ. ﻮﻣﺘﺮﻳﻜﻲ زﻧﺎن ﺑﺎردار ﻋﻮاﻣﻠﻲ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻛﻪ ﺑﺎﻳﺪ ﻣﻮرد ﺗﻮﺟﻪ ﻗﺮار ﮔﻴﺮﻧـﺪ . ﺑـﻪ ﻫـﺮ ﺣـﺎل اﻳـﻦ. ﭘﮋوﻫﺶ ﻣﻲ.

Tabtiz university of medical sciences – دانشگاه علوم پزشکی …

congress.tbzmed.ac.ir/6child/Archive

ذخیره شده

مشابه

بررسی رابطه بين هوش هيجاني و سبك زندگي و میزان عزت نفس در بين دانشجويان استان اصفهان The …. بررسي سطح اضطراب، افسردگي و كيفيت زندگي در مادران كودكان مبتلا به اختلالات طيف اوتيسم در مراجعه … نقش اضطراب بارداری در سلامت روان نوزاد.

[PDF]… نوین تأثير برنامة ورزشی بر برخی عوامل آمادگي جسماني و …

olympic-journal.ir/article_6590_19a721fb97e314209de3d0476cfb3b73.pdf

ذخیره شده

سبک هوازي به همراه تمرینات کششي و مقاومتي بر برخی عوامل آمادگی جسمانی و نوع زایمان … از نوع در دسترس هدف مند و مشتمل بر پنجاه زن باردار سالم داوطلب بود که دورة سه ماهة دوم بارداری خود … طبق یافته های پژوهش، ورزش موجب بهبود شــاخص های … اجتماعي مشابهی بر زندگي زن و خانوادة او داشته … بارداری به نظر می رسد اثر زیان آوری بر مادر و.

[PDF]زﻧﺎن روﺳﺘﺎﻳﻲ ﻋﻮاﻣﻞ ﺗﺄﺛﻴﺮﮔﺬار ﺑﺮ ﻛﻴﻔﻴﺖ زﻧﺪﮔﻲ ﻣﺮﺗﺒﻂ (

https://journals.ut.ac.ir/article_59199_50ac94041534ba6f99d03f8a12f84cdc.pdf

ذخیره شده

توسط رضائی – ‏2016
ﺷـﺮاﻳﻂ ﻓﻴﺰ. ﻳﻮﻟـﻮژﻳﻜﻲ ﻧﺎﺷـﻲ از ﺑـﺎرداري و زاﻳﻤـﺎن و ﻋـﻮارض آن. ﻫـﺎ، ﻳﻜـﻲ از. ﺷﺎﺧﺺ … ﻛﻤﺒـﻮد ﭼـﺎرﭼﻮب. ﻧﻈﺮي، در اﻳﻦ ﭘﮋوﻫﺶ ﺗﻼش ﺷﺪ از ﻃﺮﻳﻖ ﺑﺮرﺳﻲ و ﭘـﺮدازش ادﺑﻴـﺎت ﻧﻈـﺮي و ﭘﻴﺸـﻴﻨﺔ ﺗﺠﺮﺑـﻲ. ﺗﺤﻘﻴﻖ، ﺑﻪ ﺟﻤﻊ ….. ﻴـﺖ زﻧـﺪﮔﻲ. ﻣﺮﺗﺒﻂ ﺑﺎ ﺳﻼﻣﺖ و ﺳﺒﻚ زﻧﺪﮔﻲ ارﺗﻘﺎدﻫﻨﺪة ﺳﻼﻣﺖ زﻧﺎن روﺳﺘﺎﻳﻲ ﺗﺸﻜﻴﻞ ﺷﺪه ﺑﻮد . ﺑﺮاي ﺗﻌﺮﻳﻒ.

رابطه کمبود خواب در دوران بارداری و دیابت بارداری روشن شد | …

diabeticnews.ir/رابطه-کمبود-خواب-در-دوران-بارداری-و-دیا/

ذخیره شده

۲۷ دی ۱۳۹۵ ه‍.ش. – این نخستین تحقیق است که رابطه میان مدت خواب با دیابت بارداری (GDM) را … عدم مدیریت سطح بالای گلوکز در این دوره می‌تواند به عوارضی منجر شود که هم مادر و هم نوزاد را … استاد گولی، نویسنده ارشد این پژوهش از برنامه نوروساینس و اختلالات … عوامل دیگر سبک زندگی در نظر گرفته شده‌اند، برای پزشکان و بیماران مورد …

[PDF]زﻧﺎن ﺑﺎردار و اﺳﺘﺮس اﻓﺴﺮدﮔﯽ ، اﺿﻄﺮاب ي ﻫﺎ ﻧﺸﺎﻧﻪ در ﺣﻤﺎﯾﺖ – …

https://www.researchgate.net/…/584ce6b408aed95c24fc5ba9.pdf?…

ذخیره شده

ﺗﺎرﯾﺦ ﭘﺬﯾﺮش. : 20. 8/. /. 1395. -١. ﮐﺎرﺷﻨﺎﺳﯽ ارﺷﺪ رواﻧﺸﻨﺎﺳﯽ ﺑﺎﻟﯿﻨﯽ، ﮔﺮوه رواﻧﺸﻨﺎﺳﯽ، داﻧﺸﮑﺪه رواﻧﺸ. ﻨﺎﺳﯽ، داﻧﺸﮕﺎه ﺧﻮارزﻣﯽ، ﺗﻬﺮان، اﯾﺮان … روش اﯾﻦ ﭘﮋوﻫﺶ ﺗﻮﺻﯿﻔﯽ از ﻧﻮع ﻫﻤﺒﺴﺘﮕﯽ ﺑﻮد، از ﻣﯿﺎن ﺟﺎﻣﻌﻪ آﻣﺎري زﻧﺎن ﺑﺎردار. ﻣﺮاﺟﻌﻪ. ﮐﻨﻨـﺪه …. زﻧﺪﮔﯽ ﺑﻬﺘﺮ. و ﺳﻄﻮح ﭘﺎﯾﯿﻦ اﻓﺴﺮدﮔﯽ در ﻣﻘﺎﯾﺴﻪ ﺑﺎ اﻓﺮادي ﮐـﻪ. ﺣﻤﺎﯾﺖ اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﮐﻤﺘﺮي را درﯾﺎﻓﺖ ﮐﺮده ﺑﻮدﻧﺪ. ،. ﻫﻤـﺮاه اﺳـﺖ ….. ﺑﻪ ﺳﻤﺖ ﺳﺒﮏ زﻧﺪﮔﯽ ﺳﺎﻟﻢ ﺳﻮق دﻫـﺪ . اﯾـﻦ ﻋﺎﻣـﻞ. از ﻃﺮﯾـﻖ.

[PDF]سطح سواد بهداشتی زنان باردار مراجعه کننده به مراکز بهداشتی …

journal.nkums.ac.ir/article-1-271-fa.pdf

ذخیره شده

ﭘﮋوﻫﺶ ﮐﻠﯿ. ﻪ. زﻧﺎن ﺑﺎردار ﻣﺮاﺟﻌﻪ. ﮐﻨﻨﺪه. ﺑﻪ ﻣﺮاﮐﺰ ﺑﻬﺪاﺷﺘﯽ درﻣﺎﻧﯽ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎن ﮐﺮﻣﺎن و ﺗﻌﺪاد ﻧﻤﻮﻧﻪ. 280. ﻧﻔﺮ ﺑﻮد ﮐﻪ ﺑﻪ روش ﻧﻤﻮﻧﻪ … ﺑﺎرداري، از اﯾﻦ ﻧﻈﺮ. ﭼﺸﻤﮕﯿﺮ اﺳﺖ ﮐﻪ ﺳﻼﻣﺖ و ﺑﻬﺘﺮ. زﯾﺴﺘﻦ ﻣﺎدر ﺑﻪ ﻃﻮر ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ. در زﻧﺪﮔﯽ ﻓﺮد. دﯾﮕﺮي ﻣﻮﺛﺮ. اﺳﺖ. [. 1،2 ….. ﺑﻬﺪاﺷﺘﯽ و اﺻﻼح ﺳﺒﮏ زﻧﺪﮔﯽ اﻗﺪام ﺷﻮد . ﻧﺘﯿﺠﻪ ﮔﯿﺮي. ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﯾﻪ.

[PDF]اصل مقاله (257 K)

jtbcp.riau.ac.ir/article_69_874c1192b220ca41e2e07168716b95d5.pdf

ذخیره شده

توسط احمدی – ‏2014
ﺑﺮرﺳﻲ ﭘﻴﺸﻴﻨﻪ. ي. ﭘﮋوﻫﺸﻲ ﻧﺸﺎن ﻣﻲ. دﻫﺪ ﻛﻪ اﻓﺴﺮدﮔﻲ ﭘﺲ از زاﻳﻤﺎن اﺧﺘﻼﻟﻲ ﭼﻨﺪ ﻋﺎﻣﻠﻲ اﺳﺖ. ﭘﮋوﻫﺶ. ،ﻫﺎ. از ﻧﻘﺶ ﻣﺘﻐﻴﺮﻫﺎي روان … ﻣﺎدر ﺑﺎردار داراي ﺧﻠﻖ اﻓﺴﺮده، در ﺗﻌﺎﻣﻞ ﺑﺎ دﻳﮕﺮان ﻣﻤﻜﻦ اﺳﺖ ﺑﻴﺸﺘﺮ ا. ز اﻟﮕﻮي … ي در زﻧﺪﮔﻲ ﻣﺸﺘﺮك ﮔﺰارش ﻛﺮده. اﻧﺪ …. ﻟﻪ، ﭘﺎﻳﺶ ﺧﻠﻖ و ﺑﻬﺒﻮد ﺧﻠﻖ اﻓﺴﺮده، آﻣﻮزش آرﻣﻴﺪﮔﻲ و آﻣﻮزش ﺳﺒﻚ.

باروری و بارداری – تبیان

article.tebyan.net › صفحه اصلي › تغذیه و آشپزی › تغذیه در دوران های مختلف زندگی

ذخیره شده

تاریخ‌ و سیره‌ معصومین … کمبود ویتامین B12 در مادر باردار و افزایش خطر ابتلای فرزند به دیابت;درباره نویسنده

www.lono.ir

سلام و ادب به کابران دوست داشتنی وب سایت 💠💠💠 www.lono.ir 💠💠💠 من حدود 7 ساله در کار بازار یابی و تبلیغات اینترنتی ام سایت های متعددی دارم جهت خرید بک لینک های قدرتمند برای بالا آوردن سایت شما در نتایج گوگل با کلمات کلیدی مورد نظر شما و کمک به سئو سایتتون میتونم از تجربیاتم در اختیار کاربران محترم قرار بدم 🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹 شاید افرادی بخواهند یک فروشگاه اینترنتی فایل و مقاله مثل ✅✔️ lonoshop.ir ✅✔️(لونوشاپ) یا همین داک لونو :دانلود مقاله داشته باشند میتونم براتون راه اندازی کنم تا بتونید صد در صد صاحب درآمد ماهیانه چند صد هزار تومان بشید . ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ جهت مشاوره در مورد راه اندازی فروشگاه فایل و همچنین تبلیغات اینترنتی با بنده در تماس باشید 🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰 آی دی تلگرام: wwwlonoir@ شماره تماس : 09214087336 یا از فرم تماس با ما در سایت نظرات پیشنهادات و درخواست های خودتونو ارسال کنید فوری پاسخ داده خواهد شد آرزوی موفقیت برای همه ایرانیان دارم پیروز و شاد باشید ❤️❤️🌺🌺

www.lono.ir 46161 نوشته در سایت دانلود مقاله , دانلود مقاله ,داک لونو دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخ دهید