no-img
سایت دانلود مقاله , دانلود مقاله ,داک لونو

مبانی نظری و پیشینه تحقیق شادکامی در روان شناسی - سایت دانلود مقاله , دانلود مقاله ,داک لونو


سایت دانلود مقاله , دانلود مقاله ,داک لونو

ادامه مطلب

مبانی نظری و پیشینه تحقیق شادکامی در روان شناسی
zip
فوریه 3, 2017

مبانی نظری و پیشینه تحقیق شادکامی در روان شناسی


[ad_1]


مبانی نظری و پیشینه تحقیق شادکامی در روان شناسی

جمعه 15 بهمن 1395 ساعت 13:45

مبانی نظری و پیشینه تحقیق شادکامی در روان شناسی

مبانی نظری و پیشینه تحقیق شادکامی در روان شناسی
دسته بندی مدیریت
بازدید ها 10
فرمت فایل doc
حجم فایل 319 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 54
دانلود مبانی نظری و <a target=پیشینه تحقیق شادکامی در روان شناسی” /> گزارش تخلف برای مبانی نظری و <a target=پیشینه تحقیق شادکامی در روان شناسی” />
مبانی نظری و <a target=پیشینه تحقیق شادکامی در روان شناسی” title=”مبانی نظری و پیشینه تحقیق شادکامی در روان شناسی” />

فروشنده فایل

کد کاربری 4558
کاربر

توضیحات: فصل دوم پژوهش کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

  • همرا با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
  • توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
  • پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
  • رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

  • منبع : دارد (به شیوه APA)
  • نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

قسمتی از مبانی نظری متغیر:

شادکامی[1] در روان شناسی:

شادکامی هدف مشترک تمام افرادی است(سایت دانلود مقاله) که به سمت نیل به آن در تکاپو هستند، اما برای بسیاری از مردم این هدف به طور ناکام کننده ای دور از دسترس باقی مانده است(سایت دانلود مقاله). زندگی مدرن برای انسان های امروزی برکاتی به همراه داشته است(سایت دانلود مقاله). فن اوری پزشکی مرگ و میر کودکان را در بسیاری از بخش های دنیا کاهش داده است(سایت دانلود مقاله). بسیاری از امراضی که اجدادمان را تهدید می کرد ریشه کن شده است(سایت دانلود مقاله). درد روان شناختی، افسردگی و اضطراب را می توان با لیتیوم[2]، پروزاک[3] و سایر داروهای روان گردان تخفیف داد. نیروهای متخاصم محیطی داروینی از قبیل سرما، گرما، انگل ها، شکارچیان و کمبود غذا دیگر تهدید کننده جان انسان ها نیستند و مردم در قیاس با اجدادشان در رفاه حیرت انگیزی به سر می برند(مظفری،1382).

محیط های متراکم زندگی که توسط هزاران انسان دیگر احاطه شده است(سایت دانلود مقاله)، احساس گمنامی و ناتوانی در سازمان های بزرگ و در عین حال، محروم ماندن از حمایت های اجتماعی خویشاوندان گسترده منجر به آسیب های گوناگونی شده است(سایت دانلود مقاله). انسان های قدیم ممکن بود با یک یا دو جین انتخاب بالقوه همسر رو به رو باشند اما انسان های جدید با هزاران انتخاب بالقوه همسر مواجه هستند. آن ها به وسیله تصاویر جذاب رسانه ها بمباران می شوند که در نتیجه ممکن است(سایت دانلود مقاله) باعث انتظارات نامعقول در مورد کم و کیف همسران قابل دسترس گردد. به عقیده روان شناسان تکاملی رگ بار تصاویر جذاب انسان های دیگر ممکن است(سایت دانلود مقاله) مشکلات روان شناختی و اجتماعی به همراه داشته باشد(نمونه پیشینه تحقیق). مثلا در یک سری مطالعات مشاهده شده است(سایت دانلود مقاله) که مواجهه متعدد با تصاویر زنان زیبا، باعث کاهش تعهد مردان نسبت به همسرشان می شود(نمونه پیشینه تحقیق)(مظفری،1382).

2-2-2-1. شادکامی و مفهوم آن

در یکی دو دهه اخیر رویکرد روانشناسی مثبت مورد توجه روانشناسان بسیاری قرار گرفته است(سایت دانلود مقاله) (سلیگمن[4] و سکزنتمی هالای [5](2001). یکی از مباحثی که در سال های اخیر در رویکرد روانشناسی مثبت مورد توجه قرار گرفته است(سایت دانلود مقاله)، مبحث شادی[6] است(سایت دانلود مقاله).

واژه شادی مفهومی روانشناختی است(سایت دانلود مقاله) که دارای تعاریف و ابعاد مختلفی می باشد(نمونه پیشینه تحقیق). در واژه نامه ها، شادی با واژه هایی هم چون خوشحالی، شادکامی، خوشی و نشاط هم معنا دانسته شده است(سایت دانلود مقاله) (معین،1371). در سطح عموم مردم شادی، بودن در حالت خوشحالی و سرور یا دیگر هیجانات مثبت، رضایت از زندگی و فقدان افسردگی و دیگر عواطف منفی است(سایت دانلود مقاله). در مباحث روانشناختی شادی به عنوان یکی از هیجانات مثبت طبقه بندی شده است(سایت دانلود مقاله) که انسان ها در فعالیت های روزمره خود آن را تجربه می کنند.

در تبیین شادکامی ، دو مکتب اصلی تفکر وجود دارد : لذت گرایی [7]یک نظریه روان شناختی است(سایت دانلود مقاله) که طبق آن ، ارگانیزم به منظور جستجوی لذت و دوری از درد انگیخته می شود(نمونه پیشینه تحقیق)(فرانکن[8]،1998). لذت گرایی به طور کلی شامل احساساتی است(سایت دانلود مقاله) که نتیجه ای از درون شد[9] به نظام های حسی پنج گانه است(سایت دانلود مقاله). به این ترتیب، شادکامی طبق اصل لذت گرایی، بیشینه کردن اثرهای مثبت نظام های حسی متفاوت است(سایت دانلود مقاله) . اما شادکامی یک مفهوم بسیار پیچیده است(سایت دانلود مقاله) .تئوری های شناختی، دیدگاهی دیگر ارائه کرده اند: لازاروس [10]، نظریه پرداز شناختی هیجان، شادکامی را به عنوان هیجانی تعریف کرده است(سایت دانلود مقاله) که نتیج های است(سایت دانلود مقاله) از به وجود آوردن پردازشی قابل استدلال در جهت فهم یک هدف (داناولد[11]، 1997).

به عبارت دیگر، تئوری های شناختی، شادکامی را به عنوان آن چه در راه رسیدن به هدف تجربه می شود(نمونه پیشینه تحقیق) می بینند. به این ترتیب، شادکامی منبعث از هدف یا برانگیخته شده توسط هدف است(سایت دانلود مقاله)، در حالی که نظریه لذت گرایی، شادکامی را به عنوان وضعیت آخر یا خود هدف می بیند.

آیزنک[12](1983)، شادکامی را به عنوان برونگرایی پایدار در نظر گرفت و خاطر نشان ساخت از زمانی که عواطف مثبت در شادکامی مورد توجه واقع شد ند، شادکامی با جامعه پذیری آسان و تعامل مطلوب و لذت بخش با دیگران مرتبط دانسته شد(فرانسیس[13]، براون[14]، لستر[15] و فیلیپ چاک[16]،1998).

برخی محققان پیشنهاد کرده اند که شادکامی را در صورتی می توان به عنوان صفت در نظر گرفت که سه ملاک پایداری زمانی، همسانی بین موقعیتی، و علیت درونی را دارا باشد(نمونه پیشینه تحقیق)(فرانسیس و همکاران،1998). آرگایل و کراسلند[17](1987)، نیز شادکامی را وابسته به فراوانی و درجه عواطف مثبت یا لذت، سطوح بالای رضایت در طول زندگی، و نبود احساسات منفی نظیر افسردگی و اضطراب دانسته اند(فرانسیس و همکاران، 1998).[1] – Happiness

[2] – lithium

[3] – prozac

[4] – Selligman

[5] – Scikszentimihaly

[6] – Happiness

[7] . hedonism

[8] . Franken

[9] . input

[10] . Lazarus

[11] -Danaveld

[12] -Izenk

[13] . Francis

[14] . Brown

[15] . Lester

[16] . Philipchalk

[17]. Crossland

انجمن

سایت دانلود مقاله

آگهی رایگان

پیشینه تحقیق درمقاله

[ad_2]

لینک منبع

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرسدرباره نویسنده

www.lono.ir

سلام و ادب به کابران دوست داشتنی وب سایت 💠💠💠 www.lono.ir 💠💠💠 من حدود 7 ساله در کار بازار یابی و تبلیغات اینترنتی ام سایت های متعددی دارم جهت خرید بک لینک های قدرتمند برای بالا آوردن سایت شما در نتایج گوگل با کلمات کلیدی مورد نظر شما و کمک به سئو سایتتون میتونم از تجربیاتم در اختیار کاربران محترم قرار بدم 🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹 شاید افرادی بخواهند یک فروشگاه اینترنتی فایل و مقاله مثل ✅✔️ lonoshop.ir ✅✔️(لونوشاپ) یا همین داک لونو :دانلود مقاله داشته باشند میتونم براتون راه اندازی کنم تا بتونید صد در صد صاحب درآمد ماهیانه چند صد هزار تومان بشید . ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ جهت مشاوره در مورد راه اندازی فروشگاه فایل و همچنین تبلیغات اینترنتی با بنده در تماس باشید 🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰 آی دی تلگرام: wwwlonoir@ شماره تماس : 09214087336 یا از فرم تماس با ما در سایت نظرات پیشنهادات و درخواست های خودتونو ارسال کنید فوری پاسخ داده خواهد شد آرزوی موفقیت برای همه ایرانیان دارم پیروز و شاد باشید ❤️❤️🌺🌺

www.lono.ir 46161 نوشته در سایت دانلود مقاله , دانلود مقاله ,داک لونو دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخ دهید