no-img
سایت دانلود مقاله , دانلود مقاله ,داک لونو

دانلود پژوهش ذوب و تصفیه فولاد - سایت دانلود مقاله , دانلود مقاله ,داک لونو


سایت دانلود مقاله , دانلود مقاله ,داک لونو

ادامه مطلب

دانلود پژوهش ذوب و تصفیه فولاد
zip
ژوئن 7, 2017

دانلود پژوهش ذوب و تصفیه فولاد


[ad_1]

دانلود پژوهش ذوب و تصفیه فولاد
دسته: فنی و مهندسی
بازدید: 10 بار

فرمت فایل: doc
حجم فایل: 1918 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 35

شكل 1216 یك جدول از سیكل اكسیداسیون در زیمنس مارتین را نشان میدهد در مراحل اولیه در طی اكسیداسیون بعد از پایان ذوب، كربن موجود نسبتاً بالا می باشد(نمونه پیشینه تحقیق) عمدتاً میزان FeO در فلز كنترل میشود در حدود 10 درصد كربن و پایین، میزان FeO فلز عمدتاً بوسیلة خصوصیات اكسنده سرباره كنترل میشود بنابراین تنظیم كردن سرباره مهم است مخصوصاً درمورد تركیب، حالت صحیح و واقعی

قیمت فایل فقط 14,000 تومان

خرید

در حقیقت، واكنش بین اكسیژن حل شده در فولاد وكربن می باشد(نمونه پیشینه تحقیق). دردماهای مورد استفاده برای تصفیه فولاد (تقریباً F 2900 ) ، فولاد مستعد حل كردن اكسیژن قابل توجهی می‌باشد(نمونه پیشینه تحقیق) مثل FeO .

این FeO بوسیلة سرباره و یا به وسیلة یك واكنش بین سنگ معدن آهن افزوده شده و فولاد به وجود می آید، مثل :

شكل 12-16 یك جدول از سیكل اكسیداسیون در زیمنس مارتین را نشان میدهد. در مراحل اولیه در طی اكسیداسیون بعد از پایان ذوب، كربن موجود نسبتاً بالا می باشد(نمونه پیشینه تحقیق). عمدتاً میزان FeO در فلز كنترل میشود. در حدود 1/0 درصد كربن و پایین، میزان FeO فلز عمدتاً بوسیلة خصوصیات اكسنده سرباره كنترل میشود. بنابراین تنظیم كردن سرباره مهم است مخصوصاً درمورد تركیب، حالت صحیح و واقعی زمانی به دست می آید كه درصد كربن خواسته شده كم باشد(نمونه پیشینه تحقیق).

در این قسمت، بوسیلة استفاده از منگنز میتوان خصوصیات اكسنده سرباره را كنترل كرد. تقریباً در طول جوشش كربن،‌تغییری در عیار منگنز فلز، بوجود نمی آید برای اینكه، منگنز حل شده در فلز بوسیله كربن حفاظت می شود اگر منگنز، در دورة آخر اكسیداسیون و همراه حرارت، اضافه شود،‌قسمتی از منگنز در فلز باقیمانده و قسمتی دیگر اكسید شده و در سرباره حل می شود.

این در پایین آوردن قدرت اكسیداسیون سرباره مؤثر است زیرا FeO موجود در سرباره نسبتاً پایین می باشد(نمونه پیشینه تحقیق). منگنز از آلیاژ اشپیگل( Mn 30-15% و C 5% ) مكرراً افزوده می شود یك چدن خام شامل حدوداً 30% -15 منگنز می باشد(نمونه پیشینه تحقیق).

فسفر از طریق ایجاد یك حالت اكسندگی و یك سربارة بازی حذف میشود اگر درصد منگنز موجود در فولاد خیلی زیاد باشد(نمونه پیشینه تحقیق) و خصوصیات اكسندگی سرباره كاهش یابد در این صورت حذف فسفر خیلی مؤثر نخواهد بود.

در شارژ برای كنترل كردن خصوصیات سرباره از منگنز استفاده می شود و همچنین برای افزایش سیالیت سرباره میتوان از فلوئور اسپار (CaF2) استفاده كرد. افزودن این ماده معدنی برای كاهش سرباره نیز امری لازم می باشد(نمونه پیشینه تحقیق) و همچنین میتوان علاوه بر آن و اگر اپراتور لازم بداند در انتهای دورة پالایش از آهك نیز استفاده كرد.

كنترل سرباره ضروری است برای كنترل میزان اكسیژن در فلز و درجة فسفرزدایی سعی میشود آزمایشات زیادی روی سرباره انجام گیرد تا آن حد كه باعث انعكاس مشخصات و ویژگیهای حالت سرباره شود

آزمایشات شامل : تستهای آنالیز شیمیایی، تستهای گرانروی ،‌تستهای رنگ سرباره و مشاهده كردن رنگ سرباره می باشد(نمونه پیشینه تحقیق). منظور از این آزمایشات احتمالاً استاندارد كردن عملیات و همچنین تولید كردن فولاد با كیفیت عالی د هر دما می باشد(نمونه پیشینه تحقیق). آنالیز سرباره قبل از اتمام جوشش، معمولاً در رنج و مجموعه تركیب زیر می باشد(نمونه پیشینه تحقیق).

35 صفحه فایل Word

قیمت فایل فقط 14,000 تومان

خرید

برچسب ها : نیکل و مولیبدن , تأثیر غلظت , درجه حرارت دما , واکنش منگنز , انرژی آزاد استاندارد

[ad_2]

لینک منبع

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرسدرباره نویسنده

www.lono.ir

سلام و ادب به کابران دوست داشتنی وب سایت 💠💠💠 www.lono.ir 💠💠💠 من حدود 7 ساله در کار بازار یابی و تبلیغات اینترنتی ام سایت های متعددی دارم جهت خرید بک لینک های قدرتمند برای بالا آوردن سایت شما در نتایج گوگل با کلمات کلیدی مورد نظر شما و کمک به سئو سایتتون میتونم از تجربیاتم در اختیار کاربران محترم قرار بدم 🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹 شاید افرادی بخواهند یک فروشگاه اینترنتی فایل و مقاله مثل ✅✔️ lonoshop.ir ✅✔️(لونوشاپ) یا همین داک لونو :دانلود مقاله داشته باشند میتونم براتون راه اندازی کنم تا بتونید صد در صد صاحب درآمد ماهیانه چند صد هزار تومان بشید . ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ جهت مشاوره در مورد راه اندازی فروشگاه فایل و همچنین تبلیغات اینترنتی با بنده در تماس باشید 🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰 آی دی تلگرام: wwwlonoir@ شماره تماس : 09214087336 یا از فرم تماس با ما در سایت نظرات پیشنهادات و درخواست های خودتونو ارسال کنید فوری پاسخ داده خواهد شد آرزوی موفقیت برای همه ایرانیان دارم پیروز و شاد باشید ❤️❤️🌺🌺

www.lono.ir 46161 نوشته در سایت دانلود مقاله , دانلود مقاله ,داک لونو دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخ دهید