no-img
سایت دانلود مقاله , دانلود مقاله ,داک لونو

دانلود عوامل موثر بر فرآیند پوشش كاری - سایت دانلود مقاله , دانلود مقاله ,داک لونو


سایت دانلود مقاله , دانلود مقاله ,داک لونو

ادامه مطلب

دانلود عوامل موثر بر فرآیند پوشش كاری
zip
ژوئن 7, 2017

دانلود عوامل موثر بر فرآیند پوشش كاری


[ad_1]

دانلود عوامل موثر بر فرآیند پوشش كاری
دسته: فنی و مهندسی
بازدید: 12 بار

فرمت فایل: doc
حجم فایل: 56 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 18

عوامل موثر بر فرآیند پوشش كاری

قیمت فایل فقط 14,000 تومان

خرید

2 ـ 1 ـ جنس فولاد پایه

دراین پژوهش سعی شده از فولادی كه در صنعت مصرف زیادی دارد استفاده شود . بر این اساس آزمایشات بر روی نمونه هایی از فولاد CK 45 با تركیبی مطابق جدول 2 ـ 1 كه از شمش این فولاد تهیه شده ، انجام شد .

جدول 2 ـ 1 : تركیب شیمیایی فولاد CK 45 مورد استفاده در پروژه ( درصد متوسط عناصر )

C

Si

Mn

Cr

Mo

Ni

عناصر دیگر

45%

25%

65%

ماكزیمم 4%

ماكزیمم 1%

ماكزیمم 4%‌

ـــ

2 ـ 2 ـ مراحل مختلف ایجاد پوشش

2 ـ 2ـ 1 ـ آماده سازی نمونه ها

2 ـ 2ـ 1 ـ 1ـ تمیز كاری مكانیكی نمونه ها

نمونه های فولادی پس از برش توسط كاتر با استفاده از سمبادهای 60 ، 120 ، 220 ، 400 ،  800، 1000 پولیش شدند . این عملیات باید صورتی انجام شود كه یك سطح بدون خلل و فرج و یكنواخت ایجاد شود ؛ بگونه ای كه در نهایت سطح كاملاً  آینه ای نشود چرا كه ایجاد یك پوشش چسبنده بر روی این سطح مشكل می باشد(نمونه پیشینه تحقیق) . علت در این است كه اتصال پوشش به فلز پایه یك اتصال مكانیكی است نه یك اتصال شیمیایی . از اینرو آینه ای شدن سطح باعث از بین رفتن كامل پستی و بلندهای سطح و چسبندگی ضعیف پوشش  می شود .

2 ـ 2 ـ 1 ـ 2ـ چربی گیری نمونه ها

از آنجا كه در مراحل مختلف بعنوان مثال تماس نمونه ها با دست هنگام پولیش امكان وجود چربی بر روی سطح قطعات وجود  دارد ، باید چربیها از روی سطح حذف شود . ایجاد یك پوشش از چسبندگی خوب به نحوة زدودن این مواد بستگی دارد . چربیها مانع از فعال شدن سطح نمونه ها در مراحل مختلف اسید شویی ، فعال سازی و پوشش كاری  می شوند . بنابراین در صورت زدوده نشدن كامل این چربی ها پوشش ایجاد شده ، چسبندگی لازم را نداشته و براحتی از روی سطح جدا می شود . در این پروژه  چربی زدایی از طریق قلیاشویی انجام شد . به این صورت كه قطعه به مدت 15 دقیقه در محلول g/l 15 سود با دمای oC 70 ـ 50  قرارداده شد و در پایان با آب مقطر شستشو داده شد . پس از اتمام این مراحل نباید هیچگونه چربی بر روی سطح نمونه ها  قرار داشته باشد(نمونه پیشینه تحقیق) . یك راه ساده برای مطمئن شدن از تمیز شدن نمونه ها این است كه نمونه ها با آب شستشو شوند و وضعیت قرارگرفتن قطرات آب بر روی نمونه ها بررسی شود . اگر آب تمام سطح را تر كند ،  می توان مطمئن شد كه سطح نمونه ها بخوبی تمیز شده است و گرنه عملیات چربی گیری را باید تكرار كرد .

2 ـ 2ـ 1 ـ 3 ـ‌اسید شویی نمونه ها

بمنظور برداشتن لایة اكسیدی سطح ، پس از انجام عملیات چربی گیری باید یك مرحله اسید شویی بر روی نمونه ها انجام شود . بطور كلی بدون حذف  این لایه های سطحی ایجاد یك پوشش چسبنده ممكن نیست . در این پروژه اسید شویی نمونه ها با اسید كلیردریك 30% انجام گرفت . برای تهیه اسید كلریدریك 30% می توان 81 میلی لیتر اسید خالص 37% ( اسید كلریدریك Merk ) را با 19 میلی لیتر آب مقطر مخلوط كرد تا اسید 30% بدست آید . باید توجه داشت در حین رقیق كردن اسید حتماً اسید به آب اضافه شود نه آب به اسید ( در صورت اضافه كردن آب به اسید امكان پاشیده شدن آن به اطراف و خطرات ناشی از آن وجود دارد ) . مدت اسید شویی 30 ثانیه و در دمای محیط می باشد(نمونه پیشینه تحقیق) . در نهایت نمونه ها با آب مقطر شسته شده و خشك می گردند .

قیمت فایل فقط 14,000 تومان

خرید

برچسب ها : عوامل موثر بر فرآیند پوشش كاری

[ad_2]

لینک منبع

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرسدرباره نویسنده

www.lono.ir

سلام و ادب به کابران دوست داشتنی وب سایت 💠💠💠 www.lono.ir 💠💠💠 من حدود 7 ساله در کار بازار یابی و تبلیغات اینترنتی ام سایت های متعددی دارم جهت خرید بک لینک های قدرتمند برای بالا آوردن سایت شما در نتایج گوگل با کلمات کلیدی مورد نظر شما و کمک به سئو سایتتون میتونم از تجربیاتم در اختیار کاربران محترم قرار بدم 🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹 شاید افرادی بخواهند یک فروشگاه اینترنتی فایل و مقاله مثل ✅✔️ lonoshop.ir ✅✔️(لونوشاپ) یا همین داک لونو :دانلود مقاله داشته باشند میتونم براتون راه اندازی کنم تا بتونید صد در صد صاحب درآمد ماهیانه چند صد هزار تومان بشید . ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ جهت مشاوره در مورد راه اندازی فروشگاه فایل و همچنین تبلیغات اینترنتی با بنده در تماس باشید 🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰 آی دی تلگرام: wwwlonoir@ شماره تماس : 09214087336 یا از فرم تماس با ما در سایت نظرات پیشنهادات و درخواست های خودتونو ارسال کنید فوری پاسخ داده خواهد شد آرزوی موفقیت برای همه ایرانیان دارم پیروز و شاد باشید ❤️❤️🌺🌺

www.lono.ir 46161 نوشته در سایت دانلود مقاله , دانلود مقاله ,داک لونو دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخ دهید