no-img
سایت دانلود مقاله , دانلود مقاله ,داک لونو

بررسی عوامل اجتماعی موثر بر بازگشت زنان به اعتیاد - سایت دانلود مقاله , دانلود مقاله ,داک لونو


سایت دانلود مقاله , دانلود مقاله ,داک لونو

ادامه مطلب

بررسی عوامل اجتماعی موثر بر بازگشت زنان به اعتیاد
zip
اکتبر 13, 2017

بررسی عوامل اجتماعی موثر بر بازگشت زنان به اعتیاد


بررسی عوامل اجتماعی موثر بر بازگشت زنان به اعتیاد,دانلود بررسی عوامل اجتماعی موثر بر بازگشت زنان به اعتیاد,خرید بررسی عوامل اجتماعی موثر بر بازگشت زنان به اعتیاد

بررسی عوامل اجتماعی موثر بر بازگشت زنان به اعتیاد

بررسی-عوامل-اجتماعی-موثر-بر-بازگشت-زنان-به-اعتیاد

تحقیق حاضر با عنوان بررسی عوامل اجتماعی موثر بر بازگشت زنان به اعتیاد از سری تحقیق های رشته مددکاری اجتماعی میباشد. این تحقیق  در 100 صفحه با فرمت Word
(قابل ویرایش)
در مقطع کارشناسی ارشد نگارش شده است و همچنین این تحقیق
آماده چاپ و پرینت جهت
استفاده دانشجویان می باشد.

قسمتهایی کوتاه از متن:

چکیده
پيش زمينه و هدف: يکي ازمسايلي که پديده ي اعتياد را پيچيده ترکرده است موضوع عودآن است،چرا که بیشترمعتادان پس ازترک به سمت مصرف مجدد مواد مخدر روي مي آورند. هدف از اين تحقیق شناخت عوامل اجتماعی موثر بربازگشت زنان به اعتیاد می باشد .
مواد و روش كار: روش تحقیق پیمایشی بوده وجامعه اماری دراین تحقیق شامل دوگروه آزمایش وگواه می باشد. روش نمونه گیری دراین تحقیق به صورت تمام شماری بوده ونمونه تحقیق شامل 140 نفر زنان که سوءمصرف موادمخدر دارندو 140 نفر زنانی که یک سال ازقطع مصرف انها گذشته است . به منظور پردازش وتجزیه وتحلیل داده ها از نرم افزارspss استفاده شده،جهت ازمون فرضیات از آزمونهای آزمون کولموگروف- اسميرنوف و رگرسیون استفاده شده است .
یافته ها: نتایج این تحقیق نشان میدهدکه دسترسی به موادمخدر،معاشرت بادوستان وهمسالان معتاد،وضعیت اشتغال،برچسب زنی ازطرف جامعه و وجود فردمعتاد درخانواده بر بازگشت زنان به اعتیاد تاثیردارد.
بحث ونتيجه گيري: براي پيشگيري ازبازگشت به سوءمصرف موادمخدر تامين مشاور متخصص براي مراکزترک اعتياد،نظارت دقيقتر نيروي انتظامي واهالي محل براماکن توزيع موادمخدر،جلوگيري ازتردد فرددرحال ترک درمحلهاي سابق مصرف موادمخدر،جلوگيري ازمعاشرت فرددرحال ترک بادوستان معتاد،تمرکز بيشتر بر برنامه هاي درماني ترک اعتياد ضروري به نظر ميرسد.

مقدمه
     بحران اعتیاد به مواد مخدر معضلی است که اکنون بسیاری از جوامع جهان را مبتلا کرده است . ایران نیز مدتهاست که با این بحران دست و پنجه نرم می کند و این مسله برای گروههای مختلف مردم مشکل ایجاد نموده و حاکی از بروز یک مشکل جدی در سلامت جسمی ، روانی و اجتماعی است .علل شیوه اعتیاد پیچیده و متعدد است و بنا بر ویژگی های جوامع مختلف تفاوتهای قابل ملاحظه ای دارد . تاثیرات سوءمصرف مواد مخدر مشکلات زیادی به وجود می آورد بسیاری از عوارض آن دهها سال بعد ظاهر می شود و عواقب و خسارتهای اقتصادی ، اجتماعی و روانی آن بر کسی پوشیده نیست .
     اعتیاد یک مسئله بزرگ بهداشتی و بلایی اجتماعی و دارای جنبه‌های متعدد اقتصادی، سیاسی ، فرهنگی ، روانی ، اخلاقی و حقوقی است. اعتیاد یک بیماری روانی، اجتماعی و اقتصادی است که از مصرف غیرطبیعی و غیرمجاز برخی مواد مانند الکل، تریاک، حشیش و… ناشی می‌شود و باعث وابستگی روانی یا فیزیولوژیک فرد مبتلا (معتاد) به این مواد می‌شود و در عملکرد جسمی، روانی و اجتماعی وی تأثیرات نامطلوب بر جای می‌گذارد.
     پدیده  اعتیاد در اولین مرحله ،انسانیت انسان را سلب می نماید. فرد معتاد ، کسی است که ابعاد وجودی خود را کاملا از دست داده است. او به بیماری مبتلا گردیده است که اگر درمان نشود و یا قابل علاج نباشد ، نه تنها جسم او ، بلکه روح وشخصیت او از گردونه و مدار جامعه انسانی خارج می گردد. او دیگر هیچ درکی از مفهوم انسانیت که ارزشهای چون کرامت و کرامت انسانی را با خود دارد ، نخواهد داشت . تمامی استعدادها و توانایی های روحی ، فکری و جسمی او به همراه دود برخواسته از مواد افیونی ، نابود گردیده است. فرد معتاد از آنجایی که شخصیت و بودن خود را کاملا ازدست داده است ، دیگر برای خانواده ، جامعه ، کشور و هم نوعان هیچ ارزش و اعتباری قایل نمی باشد. اعتیاد به موادمخدر در اولین قدم ‘ جان ‘ و ‘ جسم ‘ فرد را قربانی و نابود می سازد.
     پدیده اعتیاد در جهان امروز به صورت یک معضل باعث از هم پاشیده شدن بسیاری از خانواده ها ، به انحراف کشیده شدن بسیاری از جوانان و نوجوانان ، شیوع بسیاری از بیماری ها و ضررهای فراوان اقتصادی و مرگ ومیر گردیده است . پدیده اعتیاد در تمامی جوامع بشری ، از منظر جامعه شناختی نوعی انحراف تلقی می گردد. کسانی که به این انحراف مبتلا می باشند دچار نوعی رفتار و تصور بیمارگونه و نابهنجار در جامعه هستند. وجود یک انحراف و نابهنجاری در جامعه می تواند نظم اجتماعی را دچار اخلال نماید. اخلال نظم اجتماعی می تواند ابعاد گوناگونی را شامل شود. بنا بر این شکل گیری کتله ای از افراد که در برخی از جوامع به گروههای بزرگ و قابل توجه معتادان تبدیل شده اند ، می تواند ساختار ، هنجارها و نظم اجتماعی را دچار اخلال سازد. آسیبی که اعتیاد به اعتبار و حیثیت جامعه وارد می سازد جبران ناپذیر می باشد. در منظر و افکار عمومی ، همانگونه که فرد معتاد از چشم ها افتاده و فاقد اعتبار است ؛ همینگونه جامعه ای که دچار آفت اعتیاد گردد و سلامت خود را از دست بدهد ، از چشم انداز دیگر جوامع خواهد افتاد ، اعتبار و حیثیت لازم را دیگر نخواهد داشت. 
     در واقع اعتیاد به عنوان یک مشکل همه جانبه دامن گیر اجتماعات انسانی گردیده است . اعتیاد در لغت به معنی خود را به عادتی نکوهنده وقف کردن است به عبارت دیگر ابتلا اسارت آمیز به ماده ای مخدر که از نظر جسمی یا اجتماعی زیان آور شمرده می شود اعتیاد نام دارد . اعتیاد مهمترین آسیب اجتماعی است که ریشه در عوامل اجتماعی و روانی مختلفی دارد و متقابلا بر روان فرد و اجتماع تاثیر می گذارد به عبارت دیگر بین اعتیاد ، جامعه و فرد رابطه ای بسیار نزدیک وجود دارد و عمق فاجعه آن گاه ظهور پیدا می کند که بدانیم بلای مذکور نقش موثر خود را بر روری افراد فعال و موثر جامعه ایفا می کند (اسعدی : 1382 ، ص 8 ).
     اعتیاد موقعیت و منزلت اجتماعی فرد را تنزل می دهد و او را نزد دیگران به عنوان فردی معرفی می کند که بی عاطفه ، فاسد و دارای شخصیت نامتعادل و ناموزون است . نظام خانواده را متلاشی می-نماید ، درآمد خانواده و جامعه را تقلیل می دهد و بخش قابل توجهی از آن را تلف می نماید . فرد معتاد نسبت به قوانین اجتماعی و دستورات دینی بی تفاوت می کردد و این مسله زمینه ارتکاب بسیاری از انحرافات را از سوی وی فرآهم می کند . از این رو اعتیاد زنان تاثیرات بسیار مخربی بر جامعه باقی خواهد گذاشت . اعتیاد زنان آسیب های جبران ناپذیری بر افراد جامعه وارد می سازد که جبران بسیاری از آنها ناممکن است . اولین دلیل بی توجهی به اعتیاد زنان شاید بالا بودن اعتیاد در مردان باشد و اینکه سوءمصرف موادمخدر همچنان در مردان شایعتر از زنان است. بر اساس آمار جهانی اعتیاد در زنان عوارض خطرناکتری نسبت به مردان ایجاد می کند به عنوان مثال فاصله زمانی اولین تجربه مصرف موادمخدر تا تزریق موادمخدر در زنان به طور متوسط 2 سال و در مردان حدود 8 سال است به این ترتیب زنان 6 سال زودتر از مردان به ورطه وابستگی شدید کشیده می شوند که طبعا درمان سخت تر و عوارض جسمی ، روانی و اجتماعی آن نیز به مراتب بیشتر است. ( ابراهیمی  :1385 ، ص4 ).


فهرست مطالب بررسی عوامل اجتماعی موثر بر بازگشت زنان به اعتیاد به شرح زیر می باشد:
چکیده
فصل اول – کلیات تحقیق

مقدمه           
طرح مساله         
اهداف تحقیق         
ضرورت و اهمیت تحقیق        
پرسش های تحقیق                   
فصل دوم  _ ادبیات تحقیق
بخش اول – تاریخچه موضوع             
نگاهی به تاریخچه مواد مخدر در جهان              
تاریخچه مواد مخدر در ایران              
بخش دوم – پیشنه تحقیق             
تحقیقات داخلی              
تحقیقات خارجی           
جمع بندی و نقد                  
بخش سوم- مبانی نظری تحقیق              
تئوریهای جامعه شناختی          
تئوری آنومی دورکیم         
تئوری جمعیتی و بوم شناختی           
تئوری ساخت اجتماعی         
تئوری های خرده فرهنگی       
نظریه فشار آگینو           
نظریه کنترل               
نظریه همنشینی افتراقی              
نظریه برچسب زنی                     
چارچوب نظری تحقیق             
الگو ی نظری تحقیق                   
فرضیه های تحقیق             
فصل سوم  _ روش شناسی تحقیق
روش تحقیق               
جامعه آماری                
روش نمونه گیری            
حجم نمونه                   
ابزار جمع آوری اطلاعات                
روایی (اعتبار) ابزار                         
پایایی (قابلیت اعتماد) ابزار                              
فنون مورداستفاده برای تجزیه و تحلیل داده ها                 
تعاریف نطری و عملیاتی متغیر وابسته و مستقل          
فصل چهارم  _ یافته های تحقیق
مقدمه                 
یافته های توصیفی            
تحلیل یافته ها و آزمون فرضیه ها                 
فصل پنجم  _ نتیجه گیری و پیشنهادات
نتیجه گیری                
پیشنهادات         
محدودیت های  تحقیق                      
فهرست منابع       


دانلود فایل

پایان نامه اعتیاد,تحقیق بازگشت به اعتیاد ,اعتیاد در بین زنان,تحقیق عوامل اجتماعی,بررسی عوامل اجتماعی موثر بر بازگشت زنان به اعتیاد,تاریخچه مواد مخدر در ایران,نظریه فشار آگینو,نظریه همنشینی افتراقی

 

نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت

محتوای فصل دوم پایان نامه

دانلود فصل دوم پایان نامه مدیریت

نمونه مقدمه فصل دوم پایان نامه

نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد روانشناسی

فصل دوم پایان نامه شامل چیست

نحوه نگارش فصل دوم پایان نامه

نیازمندی ها   , سایت آگهی رایگان

مبانی نظری در پایان نامه

 موضوعات :
علوم اجتماعی

درباره نویسنده

www.lono.ir

سلام و ادب به کابران دوست داشتنی وب سایت 💠💠💠 www.lono.ir 💠💠💠 من حدود 7 ساله در کار بازار یابی و تبلیغات اینترنتی ام سایت های متعددی دارم جهت خرید بک لینک های قدرتمند برای بالا آوردن سایت شما در نتایج گوگل با کلمات کلیدی مورد نظر شما و کمک به سئو سایتتون میتونم از تجربیاتم در اختیار کاربران محترم قرار بدم 🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹 شاید افرادی بخواهند یک فروشگاه اینترنتی فایل و مقاله مثل ✅✔️ lonoshop.ir ✅✔️(لونوشاپ) یا همین داک لونو :دانلود مقاله داشته باشند میتونم براتون راه اندازی کنم تا بتونید صد در صد صاحب درآمد ماهیانه چند صد هزار تومان بشید . ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ جهت مشاوره در مورد راه اندازی فروشگاه فایل و همچنین تبلیغات اینترنتی با بنده در تماس باشید 🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰🔰 آی دی تلگرام: wwwlonoir@ شماره تماس : 09214087336 یا از فرم تماس با ما در سایت نظرات پیشنهادات و درخواست های خودتونو ارسال کنید فوری پاسخ داده خواهد شد آرزوی موفقیت برای همه ایرانیان دارم پیروز و شاد باشید ❤️❤️🌺🌺

www.lono.ir 46161 نوشته در سایت دانلود مقاله , دانلود مقاله ,داک لونو دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخ دهید